💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаЗброя
14 лютого 2024, 09:59
2024-02-14
Розвідники потопили великий десантний корабель чф рф. І знову морськими дронами MAGURA українського виробництва. Ось, що вміють ці дрони
14 лютого 2024 року Головне управління розвідки у взаємодії з усіма складовими Сил безпеки й оборони України знищили великий десантний корабель «цезарь куніков» чорноморського флоту держави-агресора росії. Ворожий корабель атакували ударними морськими дронами «Magura V5» біля берегів тимчасово окупованого Криму неподалік міста Алупка.
Нещодавно російський ракетник катер «Івановєц» також потопили шістьма морськими дронами MAGURA.
Це українська розробка, вперше презентована на виставці IDEF 2023 у Стамбулі влітку 2023 року. Нагадуємо, що це за зброя.
Морський автономний охоронний безпілотний роботизований апарат (Maritime Autonomous Guard Unmanned Robotic Apparatus ― MAGURA) ― це сучасна багатоцільова система, яка дозволяє вести спостереження, розвідку, протимінну боротьбу, здійснювати пошуково-рятувальні та бойові місії.
Розробила цю зброю українська держкомпанія «СпецТехноЕкспорт».
Характеристики дрона наступні:
MAGURA V5 5,5 метра завдовжки;
1,5 — завширшки;
висота дрона над ватерлінією — усього 50 см;
здатен розвивати швидкість до 42 вузлів;
дальність — до 450 морських миль (приблизно 833 км);
корисне навантаження до 320 кг.
Дрон може виконувати різні операції, як-от спостереження, розвідка, патрулювання, пошуково-рятувальні роботи, протимінна боротьба, охорона морського флоту та бойові місії.
Завдяки гідродинамічному корпусу і витонченому профілю V5 дрон здатен непомітно пересуватися та добре маневрувати.
За словами розробників, його можна з легкістю запустити з будь-якого віддаленого місця, а безпілотне керування допомагає здійснювати місії з мінімальним залученням людей, що потенційно може вберегти життя військовим.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі