🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Олександр КузьменкоШІ
20 березня 2024, 19:17
2024-03-20
Розвиток ШІ найбільше зачепить IT-індустрію — до 73% завдань будуть автоматизовані або суттєво зміняться. Дослідження
За даними звіту Всесвітнього економічного форуму, штучний інтелект вплине на 99% наявних робочих процесів в IT. Також значних змін зазнають фінансовий сектор і Customer Sales.
За даними звіту Всесвітнього економічного форуму, штучний інтелект вплине на 99% наявних робочих процесів в IT. Також значних змін зазнають фінансовий сектор і Customer Sales.
Дані та методологія
Щоб визначити, які сфери діяльності найбільше зазнають змін від ШІ, дослідники проаналізували понад 19 000 професійних завдань (наприклад, читання документів), щоб визначити, чи покладаються вони на мову. Якщо завдання вважалося мовним, то визначалося, скільки людського втручання потрібно для його виконання.
Великі мовні моделі (LLM) та інші інструменти генеративного ШІ існують не так давно, але очікується, що вони матимуть далекосяжний вплив на те, як люди виконують свою роботу. З огляду на це, дослідники вже почали вивчати потенційний вплив цієї трансформаційної технології, пише Visual Capitalist.
За допомогою цього аналізу дослідники змогли оцінити, як ШІ вплине на різні сфери.
Сектор
Великий вплив %
Незначний вплив %
Жодного впливу %
IT
73
26
1
Фінанси
70
21
9
Customer Sales
67
16
17
Операційна діяльність
65
18
17
HR
57
41
2
Маркетинг
56
41
3
Право
46
50
4
Ланцюг постачання
43
18
39
Великий вплив — це завдання, які будуть повністю автоматизовані або суттєво змінені завдяки технологіям ШІ. Незначний вплив — це завдання, які мають менший потенціал для порушення роботи.
Інфографіка: Visual Capitalist
Найбільше ШІ вплине на IT
Найбільша частка завдань, які, як очікується, зазнають значного впливу штучного інтелекту, припадає на сферу інформаційних технологій та фінансів.
В ІТ очікується, що до завдання, на які чекає автоматизація, входять забезпечення якості програмного забезпечення та підтримку клієнтів. Що стосується фінансів, то дослідники вважають, що ШІ може бути дуже корисним для бухгалтерії, обліку та аудиту.
#Всратівакансії. ТОП-5 пропозицій про роботу, над якими глузують айтішники
Кількість вакансій в IT з початком війни скоротилася, та шедеврів серед них не поменшало. dev.ua зазвичай попросить дизайнерку Анну Лазурко, яка регулярно публікує у своєму LinkedIn вакансії з дивними та кострубатими описами та вимогами, робити добірку з таких «шедеврів». Ось тут можна почитати першу, другу та третю таку добірку.
Цьоготижнева добірка створена dev.ua за допомогою добре відомого у LinkedIn хештегу #всратівакансії. Насолоджуйтеся!
Мануал для джуна. Що треба знати початківцю, аби влаштуватися маркетологом в IT-компанію: 30 запитань і поради від досвідченого фахівця
Джунів, які шукають роботу, проходять купу співбесід та отримують відмови замість оферів, під час війни побільшало. А все тому, що до співбесід необхідно ретельно готуватися. dev.ua розпочинає серію матеріалів про те, що треба знати джунам для проходження співбесіди та отримання омріяного оферу від першого роботодавця. Маркетинг спеціаліст IT-компанії Universe Катерина Скрипка розповіла, що треба знати та як вдало пройти співбесіду в IT-компанію маркетологам-початківцям.
«Я вигоріла настільки, що вже не могла дивитися на комп'ютер». Історія QA-інженерки про великі гроші, безглузді купівлі, вигорання та дауншифтинг
Хмельничанка Олена Шеліна ― айтішниця, яка настільки вигоріла на роботі, що вирішила покинути IT-сферу та докорінно змінити своє життя. За 9 років роботи в IT дівчина пройшла всі ступені кар’єрного зростання, змінила кілька компаній і навіть напрямів. Та прокинувшись одного ранку, вирішила, що більше не зможе виконувати свою роботу якісно. Дівчина переїхала в село, завела господарство та повністю змінила професію. Розповідаємо її історію.