💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікГаряченьке
19 січня 2024, 08:00
2024-01-19
На Миколаївщині шахрайка ошукала 74 родини зниклих та полонених військових, створюючи фейкові сторінки «допомоги» у соцмережах. Що вирішив суд?
У Миколаївській області засудили жінку, яка створювала фейкові сторінки, щоб виманювати гроші під приводом допомоги в пошуку військовослужбовців, які безвісти зникли чи потрапили до полону під час військової агресії рф проти України.
У 2022 році уродженка м. Первомайськ, Миколаївської області, вирішила зімітувати у соцмережах декілька груп з пошуку військовослужбовців, які безвісти зникли чи потрапили до полону. Але допомагати у пошуку жінка не збиралась. Фейкові групи вона планувала використовувати, щоб виманювати кошти у родичів зниклих військових.
Шахрайка створила та адмініструвала у Viber групи з назвами «Пошук зниклих 2022» та «Повертайся живим». Для привернення більшої уваги та довіри до себе, жінка викладала позитивні відгуки про себе з фейкових сторінок Facebook про нібито допомогу в пошуку військовослужбовців і посилання та групи у Viber.
Злочинниця виявляла дива винахідливості та креативу, вигадувала різні історії для кожного з потерпілих, по-різному спілкувалась та використовувала індивідуальний підхід. Суми, які вона брала з близьких зниклих військовослужбовців також були різні.
Як довів суд, за період з травня 2022 по липень 2023 року, використовуючи психо-емоційний стан потерпілих, жінка ошукала 74 родини військових, і виманила у них понад 260 000 грн.
Суд визнав жінку винуватою у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 190 ч. 2 ст. 190 КК України та призначити їй покарання у вигляді штрафу 34 000 грн та позбавлення волі на 2 роки.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)