Вінничанин виготовляє спальні мішки та жилетки з підігрівом для воїнів на передовій: фото, відео
Вінничанин Григорій Жовмір виготовляє спальні мішки та жилетки з підігрівом. Частину виробів передає оборонцям на передову.
Вінничанин Григорій Жовмір виготовляє спальні мішки та жилетки з підігрівом. Частину виробів передає оборонцям на передову.
Вінничанин Григорій Жовмір виготовляє спальні мішки та жилетки з підігрівом. Частину виробів передає оборонцям на передову.
Як пише «Суспільне», чоловік за фахом юрист, швейною справою ніколи не займався. Однак кілька місяців тому відкрив швейний цех та почав шити спальники з підігрівом. Каже, що було багато запитів від військовослужбовців.
«Реалізація даного виробу відбувалась протягом місяця. Потрібно було зробити макет, замовити усе необхідне, зробити викрійку, допомогли швачки, технологи», — розповідає Григорій Жовмір.
Виріб також можна використовувати, як ковдру. Нагрівальні елементи, вшиті в спальник, працюють від пауербанка, для якого передбачена спеціальна кишеня з фольгою. Тканину використовують водонепроникну, всередині — штучне хутро.
«Застосування нагрівальних елементів відбувається з підключенням повербанку. Сам спальний мішок складається з водонепроникної тканини, спершу термобарʼєр — фольга, штучне хутро, яке забезпечує тепло і комфорт», — каже Григорій Жовмір.
Нагрівається спальник за 2 — 3 хвилини. Має три режими тепла.
«Перший режим — червоний, найтепліший, потім синій та зелений. Можна коригувати температуру особисто», — говорить Григорій Жовмір.
Над розробкою разом з Григорієм працювала технолог Олена Прошина. Розповідає, що до повномасштабного вторгнення шила сукні. Створити вироби з підігрівом було не просто. За її словами у спальнику 8 нагрівальних пластин. Розподілені так, аби тепло надходило на все тіло.
«Розподіляємо по всій довжині, щоб було тепло в ноги. По всьому тілі, щоб рівномірно нагрівало. У кожного своя температура тіла, комусь більше треба, комусь охолоджуючий ефект», — говорить Олена Прошина.
Наразі Григорій та Олена працюють над ще одним виробом: шиють жилетки з підігрівом. У швейному цеху працює шестеро жінок.
«Прикріплюємо булавками, а потім пришиваємо. Прошити акуратно треба, щоб проводи не потрапили під голку. Прикріплюю утеплювач. Жилетка зручна, легка. Її можна і під куртку одіти, в мороз в ній не холодно», — каже швачка.
Наразі відшили пробну партію жилеток із 20 штук. А спальників за два місяці виготовили понад 300. З них 30 — надали безплатно військовим на передову.