Китайська SpaceSail та Project Kuiper можуть стати потужним конкурентом Starlink Ілона Маска, який нині домінує у сегменті супутникова інтернету.
Як пише Reuters, Starlink стикається з дедалі жорсткішими викликами своєму домінуванню на ринку високошвидкісного супутникового інтернету,
Серед конкурентів — китайський конкурент SpaceSail, а також сервісу, що фінансується засновником Amazon Джеффом Безосом.
Шанхайська компанія SpaceSail у листопаді підписала угоду про вихід на ринок Бразилії й оголосила, що веде переговори з більш ніж 30 країнами. Через два місяці вона почала роботу в Казахстані.
Окремо Бразилія веде переговори з інтернет-сервісом Безоса Project Kuiper і канадською компанією Telesat.
Starlink з 2020 року запустила на низьку навколоземну орбіту — висоту менш як 2000 км — більше супутників, ніж всі її конкуренти разом узяті.
Зазначається, що минулого року Китай запустив рекордні 263 низькоорбітальні супутники.
Мало хто з міжнародних конкурентів Маска має такі ж амбіції, як SpaceSail, яка контролюється муніципальним урядом Шанхаю. Вона оголосила про плани розгорнути 648 низькоорбітальних супутників цього року і до 15 000 до 2030 року.
Starlink наразі має близько 7000 супутників і поставила собі за мету до кінця десятиліття запустити 42 000 супутників.
Минулого року SpaceSail залучила 6,7 млрд юанів ($930 млн) у раунді фінансування, який очолив державний інвестиційний фонд, що займається модернізацією виробничих потужностей Китаю.
Як повідомлялося раніше, термінали супутникової інтернет-системи Starlink Ілона Маска для України придбала Польща, яка продовжує сплачувати за них абонентську плату. Тому, зі слів віцепрем'єр-міністра — міністра цифровізації Польщі Кшиштофа Гавковського, їх відключення буде порушенням бізнес-контракту та є малоймовірним.
Як писав dev.ua, сам Ілон Маск заперечив інформацію ЗМІ щодо можливого відключення Starlink, якщо Україна не підпише угоду про корисні копалини.
Своєю чергою Reuters з посиланням на власні джерела повідомив, що американські перемовники тиснуть на Київ і порушують питання про можливість припинення доступу України до Starlink Ілона Маска.
Тим часом міністр оборони Рустем Умєров запевнив, що Україна має альтернативу системі Starlink у разі її відключення.
«У США тестувальник може отримувати $100 000 і навіть $500 000 на рік». Історія релокейту дніпровської IT-родини, де чоловік працює в EPAM, а дружина влаштувалася в Tesla
Марк і Вікторія Терещенки — IT-подружжя. Він працює на позиції Lead Test Automation Engineer у компанії EPAM, вона — Software QA Engineer у Tesla. У серпні 2021 року пара разом з 1-річним сином здійснила релокейт до США за L візою. Ми зв’язалися з українською родиною та поговорили про труднощі переїзду, зарплату в Америці та специфіку роботи в компанії Ілона Маска.
Product Designer задонатив ЗСУ особистий Starlink. Як він це зробив
Арсеній Фещенко працює на позиції Product Designer платформи по оренді квартир у Києві та Лондоні bird. Нещодавно хлопець задонатив на потреби ЗСУ особистий Starlink. Розповідаємо, як це вдалося зробити.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі