💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоЗброя
31 січня 2024, 17:53
2024-01-31
Українські військові більше використовують FPV для ударів по російській техніці, а ворог — для ударів по позиціях. Результати дослідження застосувань FPV-дронів
Українські дослідники проаналізували статистику використання FPV-дронів українськими та російськими військовими на полі бою. Дослідження базується на основі відкритих даних із серпня-вересня минулого року й до 23 січня цього року. Ось що вони з’ясували.
Аналіз від проєкту Tochnyi.info демонструє тенденції в застосуванні FPV і дає змогу зробити певні висновки й змалювати досить конкретну картину, пише Defense Express.
Дослідники розділили всі проаналізовані випадки із зафіксованими ударами FPV-дронів у три різні категорії — удари по піхоті, по оборонних позиціях і по техніці.
Застосування FPV-дронів по техніці
У цьому Україна зберігає перевагу, причому в понад три рази: 2057 зафіксованих ударів ЗСУ й лише 632 в окупантів.
Кількість ворожих ударів по техніці коливалася на рівні від 104 до 154 з вересня по січень. Українське застосування мало різкий стрибок з 331 удару у вересні до 490 в жовтні й далі поступове зменшення кількості ударів. Це зменшення може бути пов’язане не зі зменшенням кількості дронів у війську, а і в тому числі з частковим перерозподілом наявних ресурсів.
Застосування FPV-дронів по піхоті
Наразі Україна ще трохи переважає за ударами FPV-дронами по піхоті — 1779 проти 1752. Однак варто відзначити, що станом на січень перевага залишається за росіянами — 655 ударів у ворога проти 533 ударів в українського війська.
У жовтні-листопаді українці мали перевагу за кількістю ударів, але окупанти значно наростили удари FPV-дронами по піхоті у жовтні (251 одиницю) і також у грудні (на 189 одиниць). Також, для порівняння, якщо Україна з грудня по січень збільшила кількість ударів на 38 одиниць, то ворог — на 91 одиницю, тож поки що зберігається тенденція до того, що рф буде утримувати перевагу у цьому напрямку.
Застосування FPV-дронів по позиціях
Ворог має фактично 10-кратну перевагу за ударами по оборонних позиціях — 505 проти 50. Це можна пояснити тим, що ЗСУ спрямовують більше FPV-дронів для ударів по російській техніці, зокрема по ворожому транспорту, щоб руйнувати ворожу логістику.
Тенденції та висновки
Загалом Україна поки має невелику перевагу з використання FPV-дронів на полі бою (3886 проти 2889), але якщо ситуація не зміниться, то вже за декілька днів рф може надолужити відставання.
«Це підкреслює необхідність для України збільшити власне виробництво і використовувати більш досконалі системи, щоб залишатися попереду у технологічних перегонах, в яких обидві сторони стартували на одному технологічному рівні», — відзначають дослідники.
Раніше президент України Володимир Зеленський заявив, що Україна виробить мільйон дронів у 2024 році. А голова Мінцифри Михайло Федоров закликав українців проходити курси та створювати FPV-дрони вдома.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі