🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Олександр КузьменкоЗброя
12 листопада 2024, 17:11
2024-11-12
Тайвань, ймовірно, передав Силам оборони зенітно-ракетні комплекси HAWK
Як повідомляє Forbes, Тайвань передав свої надлишкові батареї зенітно-ракетних комплексів HAWK українським військово-повітряним силам. Ракети HAWK сумісні з сучасною системою NASAMS, проте ймовірно, мова йде не про пряму передачу зброї Силам оборони.
У своєму матеріалі видання посилається на слова Тоні Ху, якого називає колишнім чиновником Пентагону, і пише про ймовірні 15 батарей HAWK. Як зазначає Defense Express, це не зовсім коректне твердження.
«Загалом Україна може розгорнути до 15 батарей HAWK виробництва компанії Raytheon, кожна з яких матиме щонайменше шість пускових установок з трьома ракетами й відповідні радари», — Девід Екс із Forbes.
Українські експерти говорять, що 15 батарей ЗРК MIM-23 HAWK могли б стати «дуже суттєвим зміцненням» української ППО, проте невідомо на основі яких даних було заявлено оцінку. На їх думку, слова Тоні Ху можуть неофіційною заявою про цілком правдиву інформацію, але вони роблять акцент на тому, що Тайвань «непрямо передав Україні» HAWK.
Це може означати, що надлишковий ресурс міг бути відправлений не Україні напряму, а «третім державам», які раніше надавали відповідну допомогу. Зокрема Іспанія заявляла, що дала ЗСУ дві батареї ЗРК HAWK на 6 пускових установок кожна, ймовірно разом із запасом ракет. Іспанська армія планує використовувати MIM-23 Hawk щонайменше до 2030 року, тому в неї міг виникнути запит на додаткові ракети до цього ЗРК.
Комплексу HAWK вже понад 60 років. Проте експерти відзначають, що він простий, надійний, високомобільний на буксированих пускових установках, легко модернізується і чудово працює проти повільних безпілотників, крилатих ракет і пілотованих літаків. Крім того, ракета HAWK сумісна з іншою, більш сучасною системою протиповітряної оборони, яку використовує Україна: американо-норвезькою Національною передовою зенітно-ракетною системою «земля-повітря», або NASAMS.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі