На Prozorro опублікували тендер на розробку вебсайту для Київоблради за майже 1 млн грн. Це дорого чи нормальна ціна?
На майданчику Prozorro розмістили тендер з пошуку постачальника розробку вебсайту Київської обласної ради за 1 068 300 грн.
На майданчику Prozorro розмістили тендер з пошуку постачальника розробку вебсайту Київської обласної ради за 1 068 300 грн.
На майданчику Prozorro розмістили тендер з пошуку постачальника розробку вебсайту Київської обласної ради за 1 068 300 грн.
В мережі розгорнулась дискусія, чи є ця ціна адекватною для такої пропозиції. Ми зібрали думки різних джерел з цього приводу.
Згідно з тендерною пропозицією, кінцевий строк подання заявок до якої завершується сьогодні 05 липня 2023 о 16:16, для розробки вебсайту Київської обласної ради шукають підрядника. Старт аукціону розпочнеться 6 липня 2023 року.
Технічне завдання включає в себе перелік поетапних заходів, які необхідно здійснити для забезпечення повноцінної роботи оновленого вебсайту.
Документ з повним технічним завданням доданий до тендеру.
Проєктування дизайну сайту, а також функціональну верстку сторінок сайту, CMS та перенесення даних та документів зі старої версії, за умовами проєкту договору, потрібно зробити протягом 30 робочих днів з дати підписання договору.
На момент написання статті серед претендентів значиться один, ФОП Стасюк Олександр Андрійович з пропозицією 980 000 грн з ПДВ по якій наразі очікується рішення.
Ярослав Сухарєв, founder української діджитал-агенції MyZi Digital, яка в тому числі займається розробкою, розвитком та просуванням сайтів в Інтернеті, в якості коментаря для dev.ua щодо вищеозначеного тендера зазначив, що ціна зависока, але можуть бути нюанси.
«В ТЗ дуже багато пунктів, які стосуються безпеки, SEO-параметрів, управління контентом та Frontend-моментів та інші, які повинні бути присутні на сайті. Але, не зважаючи на це, якщо це все зібрати до купи, то звісно я б все одно не сказав, що це коштує 1 млн грн. З іншого боку, це історія, яка не обовʼязково може бути на таку суму. Ця ціна вказана як максимальна у тендері, а остаточна пропозиція може бути і нижча.
Звісно, ми беремо до уваги ще низку IT-компаній, розробники яких можуть коштувати дорожче, через те, що необхідно враховувати, хто буде писати — Middle чи Senior спеціалісти, навряд цю історію довірять джунам, і ціна теж буде залежати від рівня розробника. Крім того, до процесу залучаються не лише Frontend чи Backend-розробники та веб-дизайнери, а багато працівників.
Наша компанія змогла б це зробити за 500 000 грн та додати до послуги супровід на три місяці. Як на мене — це оптимальна пропозиція».
Роман Сліпченко, керівний партнер дизайн-агенції Areal.design та Олег Нобр, Head of UX в «Сільпо», в коментарі для AIN.UA зазначили, що ціна швидше за все нормальна.
«Вартість такого завдання важко оцінювати без деталей, якщо побіжно переглянути технічне завдання з тендеру, виглядає так, що воно доволі об’ємне, потребує розробки великої кількості сторінок та функціоналу. З нашого досвіду, це — нормальна або швидше навіть занизька ціна, якщо ми говоримо про гідний проєкт високого рівня.
Варто зазначити, над таким проєктом працюватиме команда з 10 людей, високого рівня та з відповідною компенсацією. Також важлива підтримка та робота після запуску вебсайту.Звісно бувають різні підходи і в такому разі знайдеться підрядник, який запропонує зробити за 100 000 грн, результат буде відповідний».
«З точки зору описаної структури ця ціна — точно ОК. Може навіть занижена, як для такого масштабу роботи. Але головне: як термін реалізації сайту зазначено 10 вересня 2023 року, і от це нереально! Щоб зробити такий проєкт, знадобиться від 6 до 12 місяців».
не дуже зрозуміло чому усі ці "зробили б значно дешевше" не залишають пропозицій на прозорро. 1М гривень це приблизно 30 долларів, 8-10 спеціалістів на місяць розробки (фронтенд, бекенд, seo, дизайнери, копірайтери). Краще відповісти на два інших питання - що можна зробити за 30 днів та чи варто це бюджетних коштів прямо зараз