💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаВійна
14 вересня 2024, 12:49
2024-09-14
Той, хто подарував шанс на Відродження. Чому кожному з нас потрібно побачити фільм про Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла
Ми побували на закритому показі документальної стрічки про Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла — засновника батальйону «Вовки Да Вінчі», який з 18-ти років став на захист України. Фільм вже показали в Британії, далі автори відправляються з ним до міст США. Розповідаємо, яким вийшов портрет українського героя та чому кожному з нас, не лише дорослим, варто його побачити.
Війна в Україні. Період так званої Антитерористичної операції (АТО, 2014-2018 рр. — ред.). Худого юнака з перебинтованою рукою зустрічають як героя в одному із сіл Івано-Франківської області.
На подію приїхали журналісти і запитують, чи далі він залишиться вдома. Мовляв, «своє він відвоював» у 18 років.
Це один з «ключів» до розуміння, хто такий Да Вінчі.
На початку стрічки нам показують кадри з його навчання в школі та училищі. Малий і щуплий хлопчина, він не особливо вирізнявся серед інших. «А ще Діма завжди був слухняним», — розповідає його мама.
Після завершення 9-го класу, в училищі Коцюбайло навчався малюванню, яким захоплювався з дитинства. Звідси його майбутній позивний — «Да Вінчі». В честь одного з головних митців епохи Відродження, який не лише займався живописом, але був винахідником та конструктором. Митець, який випередив свій час.
«Любив він читати про Бандеру і Шухевича». Коли ці слова каже рідна сестра Дмитра, то здається, що вона хоче підігнати минуле брата під те, яким ми його знаємо сьогодні. Далі ми побачимо, що це не так.
Розпочинається Революція гідності. Коцюбайло, нічого не сказавши рідним, їде на Майдан. Згодом росія здійснює вторгнення до України. Дмитро вирішує їхати на схід країни і брати участь в бойових діях. На маючи ні відповідних знань, ні екіпірування, він каже матері, що завжди її слухав, але прийняв рішення та не змінить його. Чиста віра в себе.
Практично «голий і босий», він стає добровольцем української армії. Згодом отримає серйозне поранення в Пісках, але повернеться до служби. Поступово Дмитро змінюється. Стає бойовим командиром, який береже життя своїх підлеглих, вдало опановує різні види озброєння (чим не людина епохи Відродження?), фізично мужнішає.
Роль останніх у фільмі прослідковується в розповідях волонтерки та екскоординатором цивільного штабу АТО з медицини Оксани Корчинської та колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного, які добре особисто знали Дмитра та були з ним в близьких відносинах.
Наречена Коцюбайла, Аліна Михайлова, зараз парамедикиня та керівниця медичної служби «Ульф», везе його до Італії. Да Вінчі зустрічається з Да Вінчі. Це була його перша подорож за кордон ще до 24-го лютого. Він постійно переживав, а як же там побратими на фронті без нього.
Проте на війні він все ж знаходив місце для мистецтва. Наприклад в епізоді, де побратим на прохання Дмитра намалював мурал з військовим ОУН (Організація українських націоналістів — ред.) Романом Шухевичем у штабі «Вовків Да Вінчі». Це був один з кумирів для Да Вінчі. Після початку повномасштабного вторгнення росії, його колись загін добровольців стає повноцінною силою в складі Сил оборони.
18-28. Найкращі роки свого життя Дмитро проводить на війні. Згадайте, що ви робили у свої 18-28 і уявіть, що весь цей час потрібно спати в маленьких і сирих кімнатках, бути під обстрілами, відповідати за життя підлеглих та знищувати ворога. І скільки потрібно мати ненависті до окупантів та водночас енергії, щоб постійно повторювати весь цикл знову і знову.
Да Вінчі загинув 7-го березня 2023 року у битві за Бахмут. Отримав поранення в шию, несумісне з життям. Він так звик до війни, що вже десь втратив відчуття страху.
В такі моменти завжди хочеться переписати історію України. Зробити так, щоб всі наші були живі та поруч. «За свою свободу треба боротися», — відповів би на це Дмитро Коцюбайло. Він це робив як ніхто інший, подарувавши нам шанс на Відродження.
Прем'єра документального фільму «Да Вінчі» відбудеться в українських кінотеатрах 19-го вересня.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL. Які ще безпілотники отримали захисники від західних партнерів і як вони працюють
Тайвань передав Україні 800 БПЛА Revolver 860 Armed VTOL, про це повідомляє видання Bild. Дрон-бомбардувальник ближнього радіусу може нести до восьми 60-мм артилерійських мін і наводитися на ціль із високою точністю, скидаючи їх один за одним. Раніше ми розповідали, які дрони вже є на озброєнні ЗСУ. Нагадуємо про це знову.