Центр протидії дезінформації: «TikTok завдає більше шкоди, ніж Telegram»
У соцмережі Павла Дурова з’явився «гідний» конкурент.
У соцмережі Павла Дурова з’явився «гідний» конкурент.
Соціальна платформа TikTok за рівнем поширення російської дезінформації та пропаганди небезпечніша, ніж месенджер Telegram.
Про це розповіла заступниця керівника Центру протидії дезінформації (ЦПД) РНБО України Аліна Алєксєєва під час конференції «Фактчек у регіонах: виклики, труднощі та перспективи».
За її словами, у ЦПД вважають, що Telegram «уже вивчений», і розуміють його «структуру та будову». Натомість набагато більшу шкоду завдають пропаганда та дезінформація, поширені через TikTok. Алєксєєва пояснила, що саме там зосереджена найбільш вразлива до пропаганди авдиторія — підлітки та люди віком 55+.
При цьому заступниця директора аналітичної платформи VoxUkraine Світлана Сліпченко зазначила, що українське суспільство «дуже зациклене на тому, що саме Telegram — це щось погане, що це джерело фейків».
«Ми знаходили фейки всюди й багато, і, напевно, не менше, ніж у Telegram. Просто ми дуже зациклилися, що все зло там (у Telegram — ред.) і трохи мало уваги приділяємо тому, що на всіх платформах існує російська пропаганда, продовжує циркулювати російська дезінформація», — додала вона.
Окрім стійких наративів, які рф використовує в інформаційній війні проти України, діють і інші рівні пропаганди. Так, рф продукує різного роду вкиди на актуальні теми, які турбують українське суспільство.
Нагадаємо, що 20-го вересня Національний координаційний центр кібербезпеки обмежив використання месенджера Telegram в органах державної влади, військових формуваннях та на об’єктах критичної інфраструктури. Винятки становитимуть лише ті, для кого використання цього месенджера є частиною службових обов’язків.