Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олексій ДзюбаГаряченьке
21 серпня 2024, 09:01
2024-08-21
«Цього року плануємо розширення нашої присутності відразу у декількох локаціях». Бліц зі співзасновником DroneUA про роботу на американському ринку
Вчора співзасновник української компанії DroneUA Валерій Яковенко розповів у соціальних мережах про новий державний контракт із США. Це найбільший виграний тендер в історії компанії, яка вже понад рік підкорює найпотужніший ринок світу. Ми зв’язалися з Валерієм Яковенком і дізналися нові деталі угоди та яким чином українська компанія планує надалі розвиватися в Америці, не забуваючи про бізнес в Україні.
Вчора співзасновник української компанії DroneUA Валерій Яковенко розповів у соціальних мережах про новий державний контракт із США. Це найбільший виграний тендер в історії компанії, яка вже понад рік підкорює найпотужніший ринок світу. Ми зв’язалися з Валерієм Яковенком і дізналися нові деталі угоди та яким чином українська компанія планує надалі розвиватися в Америці, не забуваючи про бізнес в Україні.
— Ви писали, що DroneUA став федеральним підрядником в США. Що це означає і які дає переваги?
— Федеральний контрактор — це можливість долучатися до наступних проєктів від державних структур США і до відповідних бюджетів. В Штатах як в державних структурах, так і в приватних дуже розповсюджена практика контракторів.
Більшість робіт чи функцій делегуються бізнесам з вираженим контролем якості виконання тих чи інших проєктів. Зазвичай практика та репутація для долання бюрократії та напрацювання досвіду готується роками і бізнес котрий вже має історію виконаних держзамовлень сам по собі стає важливим активом.
Фото — Валерій Яковенко
— Ринок США — найбільший і водночас найконкурентніший. За рахунок чого вам вдається доволі швидко масштабуватися на ньому?
— На американському ринку дійсно дуже важко, це дуже динамічний і вкрай конкурентний ринок. Проте, на ньому є найбільші можливості. Якщо порівнювати українців та американців, ми відрізняємось гнучкістю та креативністю, можливістю вирішувати завдання в декількох вимірах і головне — нестандартними підходами до роботи.
— Коли планується найближчий раунд залучення коштів для FarmFleet?
— FarmFleet активно напрацьовує репутацію і буде підіймати наступний раунд щойно це буде потрібно для ринку. Ринок агродронів в США де факто відмічає перший повноцінний рік роботи завдяки дерегуляції сфери.
Ми очікуємо стрімкого зростання вже наступного року і можливо навесні будемо готові до наступного раунду.
З усім тим, ми не зупиняємось і працюємо над створення найважливіших партнерських умов та відносин. Цього року нас обрали очолити сільськогосподарський комітат асоціації агродронів Пенсильванії (представництво DroneUA в США — Futurology — відкрили у Філадельфії, штат Пенсільванія — ред.). У вересні ми разом з найбільшим у світі виробником сільськогосподарської техніки John Deere будемо модерувати круглий стіл присвячений агродронам на найбільшій конференції по дронам у Північній Америці.
Про FarmFleet
Це спеціалізований онлайн-сервіс, розроблений для оптимізації бізнес-процесів на ринку послуг дронів-обприскувачів і загалом сервісного бізнесу в сільському господарстві. Восени 2023 FarmFleet здійснила постачання перших аграрних дронів з України до США.
— Чи плануєте відкривати представництва в інших містах США після Futurology у Філадельфії?
— Ми плануємо розширення нашої географії присутності й цього року плануємо роботу над одразу декількома локаціями всередині важливих для нас аграрних університетів.
Український стартап FarmFleet поставив першу партію промислових дронів до США
— Повномасштабна війна проти рф виснажує економіку України. Чи зберігається у вас віра в український ринок, який переживає непрості часи та як готові сприяти його розвитку?
— Ринок України для нас перший і надважливий. Попри будь-які досягнення на зовнішніх ринках ми завжди будемо приділяти більше уваги саме українській екосистемі. Зараз є час формувати партнерські відносини для того періоду, коли потрібно буде відновлювати нашу державу, але і до цього моменту роботи в нас достатньо саме в Україні.
«База для майбутньої експансії українських інновацій та робототехніки». У DroneUA розповіли чого вдалося досягти американському підрозділу компанії за останній рік
«Поточні технології дають змогу виробляти електроенергію самостійно з тією ж самою вартістю, що і з розетки, а інколи й дешевше». Інтерв’ю з Валерієм Яковенком, співзасновником DroneUA
DroneUa на війні: Найбільша в Україні компанія з безпілотних технологій займається аеророзвідкою, шукає ворожі дрони, кинуту техніку, готує флот із 1700 безпілотників до посівної
Співзасновник компанії DroneUa Валерій Яковенко зараз перебуває на Західній Україні. Він із командою розташувався в офісі філії, яку компанія не встигла ще відкрити у мирний час.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі