У 2023 році ІТ-галузь сплатила до бюджету 20,8 млрд грн податків. Ось шість компаній, внесок яких найбільший
Торік ІТ-індустрія забезпечила надходження до держбюджету на суму 20,8 млрд грн. Це на 3,1 млрд грн більше, ніж у 2022 році.
Торік ІТ-індустрія забезпечила надходження до держбюджету на суму 20,8 млрд грн. Це на 3,1 млрд грн більше, ніж у 2022 році.
Про це повідомив голова парламентського комітету з фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев у Telegram.
— ТОВ «Ю-КОНТРОЛ» (YouControl — українська аналітична онлайн-система для бізнес-аналітики, конкурентної розвідки та перевірки контрагентів).
— ТОВ «Фінтех Бенд» (monobank).
— ТОВ «ДЕ НОВО» (De Novo — провідний український провайдер хмарних сервісів IaaS і ЦОД).
— ТОВ «АЛЬФА МЕТРОНІК» («Побудова захищених технологічних мереж в енергетичних компаніях»).
— ТОВ «МОДУС ІКС» (MODUS X — це компанія, яка поєднує весь досвід Групи ДПЕК у сфері ІТ, інформаційної безпеки та цифрових технологій).
— ТОВ «ВІЗА УКРАЇНА» (Visa Ukraine).
«Три компанії зі списку лідерів („ФІНТЕХ БЕНД“, „ДЕ НОВО“ та „ВІЗА УКРАЇНА“) мають ще й вище середньогалузеве навантаження з податку на прибуток і з ПДВ», — зазначив Гетьманцев.
Нагадуємо, найбільші ІТ-спільноти України, зокрема, Асоціація IT Ukraine, Lviv IT Cluster, Kharkiv IT Cluster, закликають владу не приймати ПЗУ № 10449 у поточній редакції, щоб не допустити негативних наслідків для економіки країни, зупинки розвитку ІТ-індустрії, значних корупцій і втрат для репутації країни. Ризики, що залишаються в законопроєкті, є критичними для ІТ-галузі.