Дмитро КазанцевГаряченьке
29 травня 2022, 17:03
2022-05-29
У Google з'явився конкурент? Пошукова система Presearch тепер у відкритому доступі
Як пише PCMag, децентралізована пошукова система Presearch, що претендує на те, щоб стати конкурентом Google, вийшла зі стадії тестування. Це значить, що вона зможе обслуговувати більше пошукових запитів по всьому світу.
Як пише PCMag, децентралізована пошукова система Presearch, що претендує на те, щоб стати конкурентом Google, вийшла зі стадії тестування. Це значить, що вона зможе обслуговувати більше пошукових запитів по всьому світу.
Передбачається, що мережа оброблятиме щодня понад 5 млн пошукових запитів із можливістю масштабування до сотень мільйонів. Компанія-розробник також обрала новий домен для пошукової системи: тепер замість presearch.org як цільову сторінку буде використано presearch.com.
Канадська компанія Presearch намагається конкурувати з Google і створює пошукову систему без збору даних про користувачів. Щоб досягти цього, пошуковик використовує комп’ютери, керовані добровольцями, відомі як «вузли», для об'єднання результатів пошуку кожного запиту. За обробку результатів пошуку вузли отримують винагороду у вигляді токену на блокчейні.
В результаті виходить децентралізована, керована спільнотою пошукова система, що призначена для видалення приватної інформації користувача під час пошукового запиту. Будь-хто може добровільно перетворити свій домашній комп’ютер або віртуальний сервер на вузол. Докладніше про те, як працює пошуковик, описано у відео за посиланням.
У блозі Presearch також сказано, що перехід на мережу Mainnet обіцяє зробити пошукову систему плавною за рахунок використання більшої обчислювальної потужності вузлів добровольців. Presearch запустився в тестовому інтернеті в жовтні 2020 року, і з того часу залучив 3,8 млн зареєстрованих користувачів. Зараз система налічує більше 64 000 вузлів-добровольців, які поступово переходять із Testnet до Mainnet.
«Ірландія – це дві Чернігівщини». Як українська Dots Platform реанімує бізнес за 4 000 км від дому
Єгор Герасимчук — один із фаундерів сервісу Dots Platform, який генерує рішення для ринку food delivery та підкорює серця рестораторів. З початком повномасштабної війни в Україні він здійснив релокейт до Ірландії та розвиває бізнес на новому ринку. Чим живе чернігівська компанія за тисячі кілометрів від домівки, читайте в нашому матеріалі.
Кібератаки, дипфейки про Зеленського, хибний «фактчекінг» та інші методи інформвійни росіян. Представник Google розповів Раді безпеки ООН про цифрову війну рф проти України
Джаред Коен, глава компанії Jigsaw, що входить в Google, на засіданні Ради безпеки ООН 21 червня розповів про те, як, на думку компанії, росія веде війну проти України в цифровій сфері.
Він зазначив, що Україна протягом останніх 8 років найбільше у світі зазнала потужних кібератак. Крім того, росія використовує багато інших методів пропаганди у війні з Україною.