«У розробників зарплати близькі до ринкових». Головне з інтерв'ю голови з розвитку електронних послуг Мінцифри
Видання DOU поспілкувалося з керівником з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстиславом Баніком.
Видання DOU поспілкувалося з керівником з розвитку електронних послуг Міністерства цифрової трансформації України Мстиславом Баніком.
У нас є ключові показники ефективності в команді. Умовно я б виділив кілька категорій. Перша — це оцінювання ефективності держслужбовців. Наступна — внутрішні КРІ команди. З одного боку, ми команда Мінцифри, а з іншого — своєрідний айтішний стартап. У нас є HR’и, які працюють з людьми та оцінюють їхній стан.
У нас найбільша проблема — це знайти проджект-менеджерів, адже це найскладніша роль. Проджект-менеджер, який працює в Мінцифри, має швидко навчатися, адаптовуватися, знати нормативну документацію, вміти організувати команду, запускати процеси, правильно їх відстежувати, відповідати за результат.
Естонія протягом 15 років вважалася номером один у сфері цифровізації державних сервісів. 2022 року вона визнала, що зробила ставку на десктоп, а світ рухається в інший бік, і щоб не винаходити велосипед, звернулася до нас. Ми провели величезну кількість технічних консультацій, вивчили продукт. Після цього вони погодили наше рішення.
Щодо оплати праці, то, наскільки мені відомо, у розробників зарплати близькі до ринкових. Проте передусім йдеться про мотивацію працювати над схожими проєктами. У бізнесі я міг би заробляти більше, але знов-таки тут постає питання продукту, який я розробляю.
Проте, як на мене, все рухається до гідної оплати праці, хоч поки що вона може бути нижчою, ніж ринкова.
У нас велике навантаження. І не працює так, що ти вимкнув телефон о 18–19 годині й маєш вільний час на себе або присвячуєш вихідні собі. Ми відчуваємо велику відповідальність за проєкти, особливо коли є ліміти, хочеться зробити якнайбільше. Проєкти, за які ми беремося, — глобальні, довгострокові. У нас немає людей, для яких проблема працювати ввечері чи у вихідні. Обговорювати щось з міністром о 23 годині в чаті — це звичний робочий процес.