UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉
Наталя ХандусенкоГаряченьке
26 лютого 2026, 11:17
2026-02-26
У США засудили екскерівника компанії з кібербезпеки за продаж росіянам хакерських інструментів
У США засудили до семи років позбавлення волі колишнього керівника оборонного підрядника за викрадення та продаж хакерських інструментів і засобів стеження російській компанії. Пітер Вільямс, який раніше працював в австралійській розвідці та збройних силах країни, зізнався, що отримав за це $1,3 млн у криптовалюті протягом 2022–2025 років.
У США засудили до семи років позбавлення волі колишнього керівника оборонного підрядника за викрадення та продаж хакерських інструментів і засобів стеження російській компанії. Пітер Вільямс, який раніше працював в австралійській розвідці та збройних силах країни, зізнався, що отримав за це $1,3 млн у криптовалюті протягом 2022–2025 років.
Вільямс обіймав посаду генерального директора Trenchant — підрозділу оборонного підрядника L3Harris, що продає інструменти для хакінгу та стеження (відомі як «вразливості нульового дня») уряду США та обмеженому колу його ключових союзників, об’єднаних у розвідувальний альянс «П’ять очей» (Five Eyes), куди входять Австралія, Канада, Нова Зеландія та Велика Британія, пише TechCrunch.
Trenchant — це команда хакерів та «мисливців за помилками», які глибоко аналізують популярне програмне забезпечення від таких компаній, як Google та Apple. Вони виявляють вразливості у мільйонах рядків коду, а потім розробляють методи перетворення цих недоліків на дієві експлойти, що дозволяють надійно зламувати відповідні продукти. Такі інструменти зазвичай називають експлойтами нульового дня, оскільки вони використовують програмні помилки, невідомі розробнику; їхня вартість може сягати мільйонів доларів.
Минулого року 39-річний Вільямс, громадянин Австралії, який проживає у Вашингтоні, визнав себе винним у продажу семи комерційних таємниць компанії Trenchant російській компанії Operation Zero. У вівторок, 24 лютого 2026 року, Вільямса засудили до семи років позбавлення волі, а Міністерство фінансів США оголосило про запровадження санкцій проти неї.
Operation Zero пропонує мільйони доларів за інформацію про вразливості в пристроях Android та iPhone, а також у месенджерах, таких як Telegram. Компанія стверджує, що перепродає придбані інструменти виключно російському уряду та місцевим компаніям.
Міністерство юстиції США стверджує, що хакерські інструменти, продані Вільямсом, могли дозволити кінцевому замовнику «потенційно отримати доступ до мільйонів комп’ютерів і пристроїв по всьому світу».
Протягом 2022–2025 років Вільямс передавав комерційні таємниці своєї компанії в обмін на $1,3 млн у криптовалюті. Проте невідомо, які саме експлойти та інструменти злому були продані, але згідно з судовими документами Trenchant оцінив збитки в $35 млн.
Українського хакера REvil Ярослава Васинського засудили до майже 14 років ув'язнення та багатомільйонного штрафу. 15 цікавих фактів про нього
Техаський суд засудив україського хакера Ярослава Васинського, який був пов’язаний з угрупованням REvil (відомої також як Sodinokibi), брав участь у понад 2500 хакерських атаках та вимаганні у жертв понад $700 млн викупу, до 13 років і семи місяців ув’язнення. Крім того, хакеру доведеться сплатити штраф у $16 млн.
dev.ua вибрав 15 цікавих фактів про українського хакера.
(текст від 24 грудня 2021 року)
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.