Марія БровінськаСтартап
4 травня 2023, 11:35
2023-05-04
Переселенець із Криму створив онлайн-платформу пам’яті, яка агрегує інформацію про померлих: як працює сервіс
19-річний переселенець із Криму Ізрєєль Лук’яненко створив інтернет-платформу пам’яті PastQR. Цей сервіс дає змогу за допомогою QR-коду прочитати інформацію про померлу людину.
19-річний переселенець із Криму Ізрєєль Лук’яненко створив інтернет-платформу пам’яті PastQR. Цей сервіс дає змогу за допомогою QR-коду прочитати інформацію про померлу людину.
Платформа призначена для використання як військовими, так і цивільними особами. Рідні та близькі можуть надати повний перелік інформації про померлу або загиблу людину, пише «Суспільне».
За словами засновника платформи пам’яті Ізрєєля Лук’яненка, поштовхом для розроблення платформи пам’яті стала історія його прабабусі, яка прожила понад 90 років і похована у Житомирі.
«Ця історія досить сумна. Коли я стояв біля могили своєї прабабусі, я задумався, що дуже мало знаю про її життя. Я поставив собі питання, на які не міг дати відповідь, і це надихнуло мене почати шукати способи, які можуть допомогти зберегти історію життя людини», — говорить Ізрєєль Лук’яненко.
Сервіс працюватиме, як соціальна мережа, де про кожного померлого буде створена власна сторінка пам’яті.
«Сервіс надаватиме можливість завантажувати та редагувати інформацію про покійного. Це все зберігатиметься у центральній базі даних. Сервіс може забезпечувати послугу створення, розміщення професійних відео, біографій, написання біографій померлих та інших матеріалів. Ця технологія є прекрасною можливістю для нас, живих, зберігати пам’ять про наших померлих рідних та близьких», — каже Ізрєєль Лук’яненко.
Зі слів директора IT-компанії Андрія Ісаєва, команда працівників житомирської IT-компанії доопрацювала стартап Ізрєєля — PastQR.
«У Ізрєєля був повністю готовий продукт, який можна було використовувати, але він був складний для масштабування. Це були окремі сторінки під кожну людину. Ми це привели до вигляду платформи. Коли можна за допомогою особистого кабінету створити сторінку пам’яті, зареєструватися, отримати поштою QR-код. Ми перезапустили проєкт. Це дизайн, брендинг, розробка. А керує цим всім проєктом саме Ізрєєль» — говорить Андрій Ісаєв.
Ізрєєль Лук’яненко розповів, що через місяць або півтора вже можна буде створювати сторінки пам’яті. Для військових цей сервіс буде безплатний.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.