Завдяки новому чипу, учені наблизили масове використання терагерцових хвиль, що дасть змогу технології значно підвищити швидкість передачі даних.
Терагерцова технологія має потенціал для передачі великих обсягів даних на надшвидких швидкостях, що робить її ідеальною для таких застосувань, як потокове відео в реальному часі, передача великих обсягів даних і космічний зв’язок. Терагерцові (ТГц) хвилі займають частину електромагнітного спектра між мікрохвилями та оптичними інфрачервоними частотами з довжиною хвиль від 3000 до 30 мікрометрів.
Як повідомляє Interesting Engineering, дилема їхнього застосування полягала в тому, що ці хвилі погано взаємодіють із кремнієм, який є основним матеріалом у сучасній електроніці, через різну діелектричну проникність, у результаті чого хвилі відбивалися від кремнію, а їхній сигнал погіршувався. Проблему частково вирішували кремнієві лінзи, які фокусували та підсилювали сигнал, однак їх використання доволі обмежене, а сама лінза перевищує розмір чипа.
Щоб обійти це обмеження, дослідники Массачусетського технологічного інституту застосували принцип узгодження, який передбачає зменшення різниці між кремнієм і повітрям, щоб через нього могло проходити більше хвиль. Спочатку вони розмістили тонкий лист матеріалу на задній стороні чипа. Властивості листа допомогли подолати розрив між кремнієм і повітрям, що дало змогу більшій кількості хвиль проходити крізь кремній, а не відбиватися.
Потім за допомогою лазерного різака вчені створили мікроскопічні отвори в листі, відрегулювавши його властивості таким чином, щоб він більш ефективно відповідав ТГц хвилям. Фінальним кроком стало застосування високочастотних транзисторів від Intel, які покращили генерацію та передачу ТГц хвиль.
Однак для створення терагерцового променя потрібен не один, а багато таких чипів. Наступним кроком для дослідників є масштабування цього методу для виробництва великої кількості чипів.
Член експертної команди при Мінцифри: «Чому б не запропонувати США в рамках угоди про сировинні матеріали будівництво фабрик мікрочипів в Україні? Трамп любить такі ідеї»
Війна за стандартами НАТО. Як працюють сучасні технології, ситуаційні центри та мережево-центричність на війні в Україні
Створення мережі ситуаційних центрів було передбачено рішенням РНБО від 4 червня 2021 року, наказом № 396 від 23 грудня 2021 року Міноборони було утворено робочу групу з цього питання. Але лише після початку повномасштабного вторгнення українські військові стали на крок ближче до натовських стандартів.
Марина Ціркун, членкиня ГО «Аеророзвідка», керівниця напряму С4ІSR, розповіла деталі про роботу системи ситуаційних центрів і пояснила концепцію ведення мережево-центричних війн.
«Українці відомі в світі за крутістю в технологіях». Про що говорили Бренсон і бізнес під час закритої зустрічі
29 червня один із найвідоміших світових підприємців Річард Бренсон приїхав особисто в Київ. Побував у Бучі, Ірпені, Гостомелі та побачив на власні очі, що з собою сьогодні несе війна проти росії. Того ж дня британський мілярдер зустрівся з представниками українського бізнесу. Розповідаємо про що саме говорили підприємці.
Будинки з конопель, 3D-друк та модульні містечка. 5 крутих технологій, які можуть швидко забезпечити українців житлом
Через війну мільйони українців втратили свої домівки і були вимушені шукати нової долі в чужих містах. Але як зробити так, щоб домівок вистачило на всіх і одразу? Ми зібрали 5 крутих технологій будівництва, які дозволяють звести тимчасове або й постійне житло за лічені тижні або навіть дні.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі