Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоНавколо IT
25 липня 2024, 12:07
2024-07-25
Україна опинилася в топ-10 за кількістю користувачів сайту Stack Overflow
Популярний сайт запитань і відповідей для програмістів Stack Overflow опублікував свіжі дані опитування своїх користувачів. В ньому взяли участь понад 65 000 айтівців зі 185 країн. За даними дослідження, українські data engineers отримують одні з найвищих зарплат у світі серед своїх колег.
Популярний сайт запитань і відповідей для програмістів Stack Overflow опублікував свіжі дані опитування своїх користувачів. В ньому взяли участь понад 65 000 айтівців зі 185 країн. За даними дослідження, українські data engineers отримують одні з найвищих зарплат у світі серед своїх колег.
В опитуванні вказано, що онлайн-ресурси є найкращим вибором для розробників для вивчення коду згідно з 82% відповідей. Респонденти у віці 18-24 роки найчастіше вивчають програмування у традиційних школах серед усіх вікових груп, причому ця тенденція залишається незмінною протягом останніх трьох років.
52% респондентів назвали свою країну в цьогорічному опитуванні. Топ-10 країн складають 60% від загальної кількості респондентів, і більшість з них — це країни Європи. Україна посіла 5 сходинку з 2 668 відповідей.
Протягом останніх трьох років розробники, що займаються повним стеком, бек-ендом та фронтендом, були трьома найпопулярнішими ролями, про які повідомляли розробники; проте частка фронтенд-розробників зменшилася з 6,6% до 5,6% порівняно з минулим роком.
JavaScript є основною мовою в опитуванні розробників всі роки на Stack Overflow, за винятком 2013 та 2014 років, коли найпопулярнішою мовою був SQL.
Серед усіх респондентів найбільш високооплачуваними розробниками є інженери з надійності сайтів та хмарної інфраструктури, оскільки обидві ролі відіграють ключову роль у підтримці працездатності цифрових сервісів.
За країнами, мобільні розробники отримують найвищі заробітки в США, data engineers — у Німеччині ($80,555) та Україні ($36,285), а бекенд-розробники — в Індії та Великій Британії.
Дані зарплатного опитування Stack Overflow 2024 по Україні
ШІ в програмуванні
76% усіх респондентів використовують або планують використовувати інструменти штучного інтелекту в процесі розробки цього року, що більше, ніж минулого року (70%). Набагато більше розробників використовують інструменти штучного інтелекту і цього року (62% проти 44%).
81% згодні з тим, що підвищення продуктивності є найбільшою перевагою, яку розробники визначають для себе в інструментах штучного інтелекту. Прискорення навчання вважається більшою перевагою для розробників, які вчаться кодувати (71%), порівняно з професійними розробниками (61%).
Більшість розробників використовують ChatGPT з усіх інструментів штучного інтелекту, і 74% хочуть продовжити використовувати його в наступному році. 41% користувачів ChatGPT хочуть використовувати GitHub Copilot наступного року.
«Я хочу, щоб розробники з США обговорювали зарплати колег з України». Senior Golang Developer закликає якомога більше українських айтівців пройти опитування від Stack Overflow
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Хочу стати програмістом. З чого почати і як вибрати між Java Script, PHP, Python та іншими
Діана Смелікова, операційний директор Wezom Academy, у своєму блозі на DOU пояснила, з чого почати вивчати програмування та яким мовам варто налагодити перевагу на початковому етапі. Ось 5 важливих порад від неї.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі