💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Олександр КузьменкоSpaceTech
31 жовтня 2024, 11:57
2024-10-31
Українські вчені пропонують використовувати астероїди для захисту астронавтів у міжпланетних подорожах
Науковці з Київського національного університету імені Тараса Шевченка запропонували використовувати астероїди, які курсують між Землею, Марсом і Венерою, для захисту астронавтів від космічної радіації під час міжпланетних подорожей.
Українські вчені вважають, що астронавти можуть «сховатися» під поверхнею астероїда, що не лише зменшить витрати на захист від радіації, але й підвищить доступність міжпланетних місій через використання астероїдів як «космічного транспорту». Про це пише nauka.ua з посиланням на сайт препринтів arXiv.
Космічна радіація є однією з найбільших проблем, які постають перед вченими в питанні міжпланетних подорожей. Її вирішення часто впирається в ускладненні космічних кораблів та збільшення їхньої вартості.
У спробі розв’язати цю проблему, українські науковці проаналізували орбіти понад 35 000 навколоземних астероїдів, щоб виявити можливості їх зближень з планетами Земля, Венера та Марс у період із 2020 до 2120 року. Вони з’ясували, що астероїди можуть слугувати «космічними кораблями» для швидких подорожей між планетами.
Подорож до Марсу на астероїді може тривати близько 180 днів, тоді як політ на кораблі може зайняти до дев’яти місяців. Вони знайшли 120 астероїдів-кандидатів для подорожей між Землею, Марсом і Венерою, два астероїди, що перетинають орбіти усіх трьох планет, і ще 10, які пролітатимуть повз планети декілька разів за століття.
Щоб реалізувати задум вчених, космічний корабель з астронавтами має приземлитися на астероїд, який потім доставить місію до її місця призначення. А для цього ще потрібно розробити технології для точної посадки на астероїд і заглиблення корабля під його поверхню.
Нагадаємо, що у вересні 2022 року NASA виконала місію DART, мета якої — перевірити, чи може людство змінити орбіту астероїда.
Потрібне щось надійне та стабільне в хаотичному світі? Зверніть увагу на гравітацію: вона була однакова завжди
Дослідники темної енергії довели, що одна з основних сил — гравітація — залишалася константою завжди. Це значить, що Ейнштейн був правий, а нам доведеться розбиратися, що саме стоїть за нинішнім розширенням Всесвіту. Universe Today публікує велику історію про це відкриття. dev.ua дає основне.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Космічний шпигун: що відомо про В’ячеслава Ониська, якого СБУ взяла за держзраду, і які дані він міг передавати ворогу
5 серпня на сайті СБУ з’явилася новина про те, що слідчі Служби повідомили про підозру колишньому заступнику керівника Головного управління розвідки Міноборони.
За даними слідства, генерал-майор «передавав російським спецслужбам таємну і цілком таємну інформацію щодо актуальної військово-політичної ситуації в нашій державі, … переправляв окупантам закриті дані про заходи, які проводять ЗСУ, та інші підрозділи українських Сил оборони для відсічі збройній агресії». Цим генералом-майором виявився такий собі В’ячеслав Онисько, який працював у космічній галузі України. Що саме робив Онисько, за який напрям відповідав і наскільки його робота може нашкодити Україні — в матеріалі dev.ua.