🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Наталя ХандусенкоВійна
19 червня 2023, 12:30
2023-06-19
Українські розробники створили рацію-невидимку, якій не страшні РЕБи. В чому її перевага
Українські розробники створили систему комунікації та координації дій підрозділу на базі захищеної цифрової тактичної рації — HIMERA G1 HANDHELD RADIO. Розробка була представлена на INSCIENCE CONFERENCE, яка відбулася у Києві 17–18 червня.
HIMERA G1 HANDHELD RADIO — компактна цифрова радіостанція для спілкування на дистанції до 2 км на рівні відділення-взводу. Розробники кажуть, що її перевага в захищеному шифруванні 256 біт та протидії РЕБ завдяки ППРЧ (система перешкодостійких режимів у каналах керування БПЛА, яка дає змогу уникати ураження засобами РЕБ). Рація майже непомітна в ефірі завдяки стрибкам по частотах і малій потужності радіо.
Нею вже користуються українські військові на передовій. Вартість одного такого пристрою, за словами розробників складає близько 4000 грн. Збирають рації в Україні. Більшість використаних елементів — вітчизняні.
Як повідомляє Vector, за потреби, радіостанція може працювати як GPS-маяк (для пошуку та евакуації бійців). Під радіостанцію розробили спеціальний Android-застосунок. У ньому можна налаштувати параметри зв’язку, він з’єднує рацію зі смартфоном.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
США в черговому пакеті допомоги надасть Україні дрони Switchblade 600. Подробиці про ці та інші «пташки», якими користуються українські захисники
Серед списку допомоги, яку пропонує Пентагон, є дрони-камікадзе Switchblade 600, які офіційний Київ просив передати раніше.
Контракт на дослідження та розробку для 10 дронів SwitchBlade 600 виробника Aerovironment, очікується протягом наступних 30 днів, заявила прес-секретар Пентагона Джессіка Максвелл в електронному листі до News Defense.
Ми зібрали список дронів, які використовують українці проти ворога, в тому числі і подробиці про Switchblade 600.
(текст від 17 травня 2022)