💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Марія БровінськаВійна
26 січня 2023, 10:18
2023-01-26
Українські воїни збирають дрони з монтажної піни та пінопласту: як працюють такі літаки
Саморобні одноразові безпілотники, які можна зібрати буквально «на коліні», стали дуже популярними у війні між Україною та рф, пише Forbes. Видання зазначає, що виробництвом найдешевших дронів-камікадзе займаються обидві протиборчі сторони.
Добровольчий батальйон «Сонечко», який входить до складу ЗСУ, пишається своїми на вигляд непоказними дронами, які можуть скидати на ворога саморобні протипіхотні бомби, начинені великим дробом. Цей боєприпас значно більший і потужніший, ніж популярні гранати ВОГ-17, що часто використовуються для атаки з дронів.
Сам батальйон діє ще з 2014 року після окупації росією Криму та досяг значних успіхів у виробництві «смертельних пташок», які можна зробити за дуже короткий термін із підручних матеріалів — «з пінопласту та монтажної піни».
Саморобний дрон обходиться значно дешевше за заводський аналог, причому навіть за найдешевший квадрокоптер відомої фірми DJI. Видання пише, що вартість компонентів для кустарного БПЛА на кшталт того, що використовує «Сонечко», не може перевищувати $100.
За твердженням бійців, їхні БПЛА чудово зарекомендували себе на Харківському напрямку та в Бєлгородській області, завдавши безліч втрат російським окупантам.
Безпілотник добробату «Сонечко» — це дрон із нерухомим крилом, а не мультикоптер, що передбачає більшу дальність польоту та корисне навантаження. Наявність нерухомого крила, звісно, негативно впливає на точність, але зате завдяки низькій вартості таких дронів можна зробити дуже багато.
Крім того, деякі військові експерти взагалі роблять висновок, що сучасні війни виграють ті, у кого є армія дронів і можливість їх швидко виробляти більша, ніж у противника. Безпілотники, тим паче такі масові й дешеві, є ідеальними для війни на виснаження проти ворога.
23 школи дронів, які допоможуть навчитись керувати безпілотником. Куди звернутись, щоби стати оператором БПЛА
Про важливість безпілотників та, відповідно, операторів вже говорять дуже багато та скрізь. Військові чекають, що штати БпЛА в бригадах мають розширити, особливо після оголошення створення «Сил безпілотних систем».
До переліку із зібраних нами закладів, які навчають операторів БПЛА, додалась ще одна 23-тя в цьому списку школа. Додаємо школу операторів USMT та оновлюємо інформацію по іншим закладам.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
На український ударний дрон PUNISHER зібрали понад 1,3 млн грн. Що може гроза командних центрів ворога
Дмитро Томчук повідомив, що найлегші та найменші ударні дрони PUNISHER, які не мають аналогів у світі, тепер коштують $70 000. Виробник додав у комплекс ще одного безпілотника, і тепер їх там два. Дмитро пише, що Юлія Черешня та Павло Харузов зібрали на комплекс більше 1,3 млн грн.
Раніше він розповів журналісту dev.ua, що вміють ці «пташки», та чому саме вони можуть переламати хід війни на користь України.
(текст від 1 червня 2022 року)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі