Український стартап виготовляє механічні протези пальців. Як це відбувається та хто, окрім ветеранів, найчастіше замовляє продукцію
Український стартап Dotyk Fingers створює 3D-надруковані механічні протези для людей, які втратили частини пальців.
Український стартап Dotyk Fingers створює 3D-надруковані механічні протези для людей, які втратили частини пальців.
Як розповів виданню Vector CEO стартапу Олександр Терновий, поштовхом до його виникнення стала волонтерська робота з українськими ветеранами, які перебували на лікуванні та протезуванні в Німеччині.
«Стикнувшись із бюрократією й відмовами страхових компаній надавати протези пальців, помітив, що навіть місцеві жителі не могли отримати таку допомогу, хоча німецька медична система вважається однією з найкращих у світі. Незалежно від віку, фізичної форми або навіть планів залишитися в Німеччині, пацієнти не мали доступу до функціональних рішень для пальців», — розповів він.
Зі слів фаундерів, розробку продукту почали в червні 2024-го, а менш ніж за пів року розробили перший протез пальця, що замінює першу фалангу.
Замовити протези пальців, як кажуть у Dotyk Fingers, можна за наступною схемою:
Стартапери розповіли, що для дистрибуції в Україні дозвіл від МОЗ не потрібен, але щоб хтось мав змогу отримати протези коштом держави, Dotyk Fingers повинні внести свої продукти в реєстр лікарських засобів із відповідною документацією, що команда працює зробити в найближчі місяці.
Головними користувачами продукції є ветерани та працівники на кшталт столярів чи металообробників, які втратили пальці на виробництві.
«Головна проблема полягає в тому, що сучасні функціональні протези пальців коштують від 3000 євро за один палець, а у випадках складних ампутацій — до 17 000 євро. Водночас держави та страхові компанії рідко покривають такі витрати, залишаючи людям лише косметичні рішення, які також часто є теж дорогими й завжди не функціональними. Ми прагнемо зробити протези доступними, локалізуючи виробництво, автоматизуючи процес виготовлення та використовуючи ШІ для передачі вимірювань безпосередньо пацієнтам, що значно знижує вартість», — пояснює Олександр Терновий.
Як ми писали раніше, український стартап Syla анонсував розробку революційного протеза ноги, що базується на технологіях штучного інтелекту та нейронних мереж.