🚨⚡🚨 Біткоін по $100к. Час встановлювати Trustee Plus і випускати картку для розрахунків безкоштовно 👉
Наталя ХандусенкоГроші
2 листопада 2023, 18:32
2023-11-02
UPD. «Укрпошта» шукає на Prozorro підрядника для розсилки повідомлень на 65 млн грн. У компанії пояснили, на що підуть кошти
31 жовтня 2023 року «Укрпошта» відкрила тендер на послуги з передачі SMS- і Viber-повідомлень на загальну суму в 65 718 840 грн. dev.ua дізнався, скільки національний поштовий оператор надсилає таких повідомлень у середньому на рік і яка їхня вартість, а також про джерело фінансування.
Згідно з даними Prozorro, передбачається надсилання 60 млн SMS-повідомлень і 90 млн Viber-повідомлень до 31 грудня 2024 по всій Україні, окрім тимчасово окупованих територій.
Технічні вимоги до послуг
— Розсилка повідомлень проводиться на користувачів усіх операторів мобільного зв’язку, включаючи операторів CDMA, у тому числі, якщо людина перебуває в роумінгу.
— Швидкість розсилки повідомлень — не менш ніж 15 sms/сек.
— Відправлення повідомлень 24 години на добу 7 днів на тиждень.
— Можливість відправлення коротких і довгих SMS повідомлень (більш ніж 160 символів латиницею або 70 символів кирилицею). А також надсилання коротких повідомлень за допомогою програмного забезпечення «Viber».
— Виконавець послуг має також надавати оперативну технічну підтримку в режимі «24×7×365», деталізований звіт про передані повідомлення, статистичну інформацію по розсилках, усувати проблеми з надання послуг
До сплати будуть враховані тільки доставлені повідомлення.
Крім того, договором передбачено, що обсяги закупівлі послуг можуть бути зменшені залежно від реального фінансування видатків «Укрпошти». Також ціна за одиницю послуг і ціна договору протягом строку його дії може бути змінена за взаємною згодою сторін.
UPD. 02.11.2023 18:10
Скільки в середньому на рік надсилають таких повідомлень і про що вони сповіщають
В «Укрпошта» розповіли, що за рік компанія надсилає понад 100 млн повідомлень клієнтам.
За допомогою Viber- або SMS-розсилки (якщо за даним номером абонента немає Viber або він неактивний) оператор сповіщає своїх клієнтів про надходження посилки до відділення поштового зв’язку. У разі додаткової необхідності клієнтам надсилаються додаткові повідомлення, а саме:
повторне повідомлення про надходження посилки клієнту на 3-й день;
переадресація посилки з відділення на відділення;
на 5-й день повідомлення з попередженням про початок платного зберігання, якщо посилку не забрали;
якщо посилка була доставлена з порушенням термінів, «Укрпошта» може надіслати сповіщення з промокодом на знижку.
Крім того, для зручності клієнтів компанія додала опцію ідентифікації отримувача при видачі відправлень. Тепер отримати поштове відправлення (як внутрішнє, так і міжнародне) можна у всіх автоматизованих відділеннях без пред’явлення документів, що посвідчують особу одержувача, а за кодом, що надходить клієнту в SMS-повідомленні. Враховуючи, що код відправляється на мобільний номер телефону, який зазначено при оформленні відправлення і який не можливо змінити, помилка виключається.
Яка середня вартість повідомлень і за які кошти фінансується розсилка
Вартість одного сповіщення у Viber складає 24 копійки, SMS — близько 43 копійки за повідомлення, що є однією з найнижчих цін на ринку.
У компанії зауважили, що оператори зв’язку з 01.05.2023 року переглянули ціни, що було зумовлено ростом інфляції в країні та підвищенням вартості електроенергії.
Фінансування витрат за ці послуги й інші послуги покривається лише власними коштами компанії. «Укрпошта» не отримує фінансування від держави.
Як часто проводяться тендери на такі послуги
Договір із мобільними операторами зв’язку складається один раз на рік.
Щодо теперішнього тендеру, у компанії пояснили: «Вартість закупівлі 60 млн SMS-повідомлень і 90 млн Viber-повідомлень за 65 718 840 грн, що дорівнює приблизно 43 копійки за повідомлення. Це одна з найнижчих цін на ринку і це тільки стартова (очікувана) ціна для оголошення тендеру. В аукціоні ми розраховуємо на її зниження. За умовами закупівлі, ми платимо лише за вибрані обсяги, тобто, якщо потрібно буде менше, ми заплатимо менше».
Звернення до Держаудитслужби
1 листопада 2023 року було оприлюднене звернення від Каневської О.О. щодо «виділення таких коштів на передачу повідомлень під час війни не на часі й може прирівнюватися до розкрадання державного бюджету».
На момент публікації відповідь Держаудитслужби очікується.
На це звернення генеральний директор «Укрпошти» Ігор Смілянський зауважив наступне: «Коли одна українська компанія купує в іншої української компанії, це означає, що створюються робочі місця, зростає економіка і платяться податки в той самий бюджет, з якого фінансуються ЗСУ. Своїми атаками на всіх і на все (ред. має на увазі антикор-активістів) ви привели до того, що багато компаній просто припинили закупівлі, бо їх керівники, на відміну від мене, не хочуть відповідати вам і думають, що хай та труба прорве й лише тоді будемо лагодити, ніж отримати купу хейту у ЗМІ. Чи це допомагає ЗСУ? Ні. Не всі можуть купувати дрони. Не всі можуть спрямовувати кошти на зброю. І ці кошти просто завмерли та знизили бізнес-активність у країні. Шах і мат».
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.