30 років Незалежності і 5 українських стартапів-єдинорогів. Хто вони?
Напередодні Дня Незалежності редакція dev.ua вирішила підрахувати, скільки в Україні стартапів-єдинорогів.
Напередодні Дня Незалежності редакція dev.ua вирішила підрахувати, скільки в Україні стартапів-єдинорогів.
Напередодні Дня Незалежності редакція dev.ua вирішила підрахувати, скільки в Україні стартапів-єдинорогів.
Це молоді tech-компанії, капіталізація яких оцінюється в один і більше мільярда доларів. Деякі з них засновані українцями, але працюють на міжнародному ринку. Хоча є й такі, які роблять в Україні продукт для місцевих.
Виявилося, що подібні проєкти почали з’являтися в 2018 році.
Першим став стартап Gitlab. Три роки тому він залучив $100 млн інвестицій від Iconiq Capital і отримав оцінку в $1 млрд.
GitLab був заснований у 2014 році громадянином України Дмитром Запорожцем і голландцем Сідом Сібранжі.
Це платформа для колаборації та DevOps. Головним чином він потрібен для розробників — щоб їм було просто і зручно працювати з загальним кодом і його версіями з різних точок планети. Основний конкурент стартапу — GitHub, який з 2018 року належить Microsoft.
Зараз в Gitlab працює понад 1000 співробітників. Вони працюють з різних куточків планети.
Торішня оцінка Gitlab — понад $6 млрд.
Це наймолодший український єдиноріг. Він отримав такий статус в цьому місяці, коли залучив черговий раунд інвестицій в $100 млн і отримав оцінку в $1,1 млрд.
People.ai має офіси в Києві, Сан-Франциско, Празі, Торонто. У столиці України зараз працює 40 фахівців — це DevOps і Customer Support. Компанія виросла за останній рік зі 120 до 240 співробітників.
People.ai допомагає менеджерам з продажу працювати більш ефективно. Компанія створила платформу для збору даних, які продавці генерують в ході своєї роботи. На їх основі створюються рекомендації — як знайти та укласти більше угод.
Наступний український єдиноріг — зі сфери fintech. Його особливість полягає у тому, що це продукт, створений в Україні й для українського ринку.
Нескладно здогадатися, що мова піде про monobank, мобільному банківському вирішенню без відділень.
Його потенційну вартість — понад один мільярд доларів — озвучив недавно сам співзасновник проєкту — Олег Гороховський.
«Український монобанк вже стоїть понад мільярд доларів і не продається. Єдиноріг з нуля за три з половиною роки», — написав він.
monobank — це проєкт «Універсал Банку» Сергія Тігіпка й IT-компанії Fintech Band. Заснували Fintech колишні топменеджери ПриватБанку Олександр Дубілет та Михайло Рогальський.
Потрібно сказати, що є і сторонні оцінки, які вдвічі нижче, ніж заявляв Гороховський.
«Я б оцінив банк за умови, що в ньому є проєкт monobank, в 9,6-11,7 млрд грн ($350- 430 млн)», — заявив minfin.com.ua Євген Дубогриз, експерт CASE Ukraine та ексзаступник директора департаменту фінансової стабільності НБУ.
Цей проєкт ще у 2019 році інвестори оцінювали в $1 млрд.
Genesis — українська компанія з офісом на Подолі в Києві. СЕО та співзасновник компанії — Володимир Многолєтній.
Його проєкт навряд чи можна назвати стартапом чистої води. Це вже швидше велика група компаній, яка працює в різних країнах світу. Її можна назвати брендом для різних внутрішніх стартапів. У портфелі Genesis сайт знайомств у Центральній Азії, новинні сайти в Нігерії, Кенії, Гані та ПАР, класифайд Jiji в Африці, додаток для занять спортом BetterMe, а також стартап — AmoMedia, конкурент BuzzFeed і Daily Mail.
Genesis створює десятки сайтів і додатків з щомісячною аудиторією в сотні мільйонів унікальних користувачів. У його проєктах працює 1643 людини, за даними Dou.ua.
Цей стартап розробив онлайн-сервіс, який допомагає користувачам покращувати тексти англійською мовою за допомогою штучного інтелекту. Сервіс перевіряє і виправляє граматику і стилістику, а ще дає поради, які допоможуть уникати цих помилок у майбутньому.
По всьому світу він обслуговує понад 30 млн клієнтів. Оцінку в понад $1 млрд в інвесторських колах отримав ще у 2019 році.
Більше ніж 500 співробітників працюють в чотирьох офісах — Києві, Сан-Франциско, Нью-Йорку та Ванкувері.
Компанію створили у 2009 році три українці — Максим Литвин, Олексій Шевченко і Дмитро Лідер.