«Наступні два роки зосередимось на подальшому розвитку проєкту „єЧерга“, щоб процес перетину кордону був прогнозованим для всіх видів транспорту. Йдеться як про комерційних перевізників, так і громадян, що перетинають кордон приватним транспортом — всі мають бути впевнені в тому, що черги перед пунктом пропуску не буде», — цитує прес-служба віцепрем’єра з відновлення України — міністра розвитку громад та територій Олексія Кулебу.
Він анонсував, що етапом проєкту стане встановлення камер автоматичної фіксації на в’їзді до пунктів пропуску, щоб мінімізувати можливості проїзду транспорту, не зареєстрованого в системі.
Також зазначається, проєкт зосередиться на автоматичній верифікації інформації, що має бути наявна в перевізника.
Раніше міністерство опублікувало відеогайд щодо того, як забронювати час перетину кордону в системі «єЧерга».
Нагадаємо, що система «єЧерга» запрацювала у пунктах пропуску з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією та Молдовою у 2023 році — спочатку для вантажівок.
У лютому нинішнього року Кабмін ухвалив постанову, яка дозволяє користуватися електронною чергою для перетину кордону і водіям легкових автівок.
Три інсайти від Міноборони про військовий облік жінок із 1 жовтня: чи дійсно треба ставати на облік усім, чи обмежується право на виїзд і чи каратимуть ухилянток
Чи справді військовозобов’язані чоловіки зможуть за певних обставин виїжджати за кордон. Відповідь від депутата Федієнка
З 1 вересня в Україні Мінекономіки разом з Мінцифрою планують запровадити програму «єВідрядження», яка дозволить виїжджати за кордон співробітникам компаній у ділові відрядження на 7 днів. Але це буде можливо за виконанням певних умов, зокрема сплати гарантійного внеску у 200 000 грн. Крім того, постанови КМУ, де б були прописані всі подробиці процедури, ще не має.
Олександр Федієнко, заступник голови комітету ВР з питань цифрової трансформації, розповів «5 каналу» свої міркування на цю тему.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі