🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоСтартап
26 червня 2023, 10:18
2023-06-26
В Австралії з'явився конкурент OpenAI та Nvidia. У чому його особливість?
Австралійський стартап Cortical Labs розробляє новий тип ШІ, який поєднує вирощені в лабораторії клітини людського мозку з комп’ютерними чипами. Розробники вже навчили клітини мозку людини на компʼютерному чипі грати у класичну гру «Понг». Тепер нову технологію хочуть перетворити на біологічні компʼютери.
Австралійський стартап Cortical Labs розробляє новий тип ШІ, який поєднує вирощені в лабораторії клітини людського мозку з комп’ютерними чипами. Розробники вже навчили клітини мозку людини на компʼютерному чипі грати у класичну гру «Понг». Тепер нову технологію хочуть перетворити на біологічні компʼютери.
За словами гендиректора стартапу Хон Вен Чонга, їхня розробка може розвʼязати головні проблеми дата-центрів чи провайдерів хмарного сервісу — енергія, яка необхідна для обладнання, та системи охолодження. «Наша технологія майже не споживає енергію й виділяє дуже мало тепла», — пояснив Чонг. Крім того, стартап розробляє біологічні компʼютери, які, за словами Чонга, потенційно можуть бути розумнішими й ефективнішими за сьогоднішній ШІ.
Чонг сподівається, що одного дня інновація знайде різні корисні застосування: від тестування нових ліків проти хвороб мозку до зменшення рахунків за світло для тих, хто тренує ШІ-системи.
Як повідомляє Forbes, у квітні стартап залучив $10 000 000 від венчурної фірми найбагатшого гонконжця Лі Кашина Horizons Ventures, одного з найбільших фондів венчурного капіталу Австралії Blackbird Ventures, венчурного підрозділу ЦРУ In-Q-Tel та інших. З цим капіталом компанія планує почати отримувати виторг до кінця року, коли почнуться продажі її біологічних компʼютерів. Компанія вже уклала угоду із кембридзькою Bit Bio та надає клітини людського мозку для експериментів. До кінця 2024-го Cortical Labs почне надавати хмарні послуги із кластерами зі 120 біологічних компʼютерів.
«Cortical Labs хоче стати як Nvidia, тобто живити креативність інших користувачів, — сказав Чонг у відеоінтервʼю. — За пʼять років ми хочемо бачити пʼять-десять успішних компаній чи стартапів, які ведуть власний бізнес за допомогою нашої технології».
«На війні ми були вражені своїми можливостями. Це працює і в цивільному житті: ми здатні на більше, ніж очікуємо». Історія демобілізованого ветерана-тестувальника Юрія Лихви
Підключай Megogo зі знижками за акційними тарифами.
Вас також кусають комарі? Розповідаємо про пристрій від українських стартаперів, який може цьому зарадити
Як зауважив нещодавно один військовий, якой побажав залишитись невідомим, орки, може, й не поцілять, а комарі точно зʼїдять. І від них потерпають зараз багато українців.
Позбавитись від комарів назавжди ефективно й екологічно допоможе гаджет Mosqitter. Цей стартап заснували дві українки — Анастасія Романова та Ольга Дьячук.
Ми вирішили нагадати, що може Mosqitter, про принципи його роботи та особливості, на злобу дня.
(текст від 21 жовтня 2021 року)
Кнопка здоров'я. Українці розробили систему, яка рятує пацієнтів стаціонару від смерті. Вони - переможці IT Arena Lviv 2022
Медичний психолог, який переїхав в Україну з Москви в 2014 році, Іван Осадчий, придумав систему, яка допомагає медсестрі і пацієнтові не втратити один одного в стаціонарі. Його стартап knopka вже працює в декількох лікарнях понад три роки не лише в Україні, а й у Польщі.
Повторюємо історію стартапу-переможця IT Arena Lviv 2022. Текст від 28 вересня 2022 року.