«Крутіші, ніж Естонія». В Україні з'явиться є-резидентство: що це означає та хто може отримати цей статус
В Україні з’явиться електронне резидентство, повідомив нардеп Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі. За таку ініціативу віддали голоси 252 депутати.
«Тепер ми навіть більш „модні“, ніж Естонія, і очікуємо в перший рік вже 1000 резидентів», — зазначив Железняк.
Він пояснив алгоритм оформлення такого статусу.
Фахівець реєструється у «Дії» та проходить фінансову та безпекову перевірку.
Якщо все добре, він стає електронним резидентом — по факту, електронним платником єдиного податку на 3 групі без ПДВ та отримує ЕЦП.
Відкриває дистанційно рахунок у банку. І саме банк буде податковим агентом для єРезидента.
Працює та сплачує податок — 5% від доходів в рамках ліміту ФОП 3 групи. Більше ліміту — 15%. Але тільки зовнішні контракти з експортом послуг.
Всі документи в електронній формі, всі листування з ДПС онлайн, всі розрахунки — безготівкові.
Список країн, громадянам яких дозволено стати е-резидентами України, визначає Уряд.
«До другого читання ми розширили перелік професій е-резидентів з IT-шників на всіх інших експортерів послуг», — зазначив Железняк.
За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, під час повномасштабної війни надважливо залучати додаткові кошти до бюджету і підтримувати економіку країни.
«Наша команда вже працює над розробкою вебверсії та мобільного застосунку із використанням хмарних технологій цифрового підпису. Це дозволить підприємцям зареєструватися або відкрити банківський рахунок швидко та зручно, через браузер або смартфон, без паперів та складних бюрократичних процедур», — зазначив міністр.
Він назвав законопроєкт про е-резидентство ще одним кроком до побудови сильного ІТ-бренду України у світі та підтримки економіки.
Після ухвалення законопроєкту іноземці можуть: отримати статус е-резидента, зареєструватися як ФОП 3 групи без фізичної присутності в Україні, сплачувати єдиний податок у розмірі 5% від суми доходу та відкрити онлайн банківський рахунок для підприємницької діяльності.
«Статус е-резидента дозволить іноземцям у кілька кліків зареєструвати бізнес, віддалено розвивати його і сплачувати податки в Україні за вигідними умовами (5% від доходу, 15% від суми, що перевищує ліміт), — конкретизує Федоров.
Оподаткування та звітність для е-резидентів будуть автоматизованими, що сприятиме наповненню державного бюджету України та розвитку цифрового бренду держави, вважають у міністерстві.
Е-резидентство — це можливість для підприємців з інших країн вести бізнес в Україні та за кордоном як українська фізособа-підприємець, використовувати зручні онлайн-сервіси та можливості держави. Однак важливо розуміти, що е-резидентство — це не громадянство. З ним ви не отримаєте дозвіл на тимчасове або постійне проживання.
На початку е-резидентами зможуть стати IT-фахівці — програмісти, розробники ігор та іншого програмного забезпечення, адміністратори мереж та інші. Поступово сфери діяльності розширяться, бізнес зможуть вести інші представники креативної економіки.
Стати е-резидентом можна буде після подання заявки на порталі е-резидентства, який зараз розробляється. Заявку перевірять у СБУ та МВС. Також обовʼязковою для е-резидентства є верифікація особи у консульстві. Після всіх перевірок іноземець отримує ІПН, електронний підпис та статус е-резидента.
З цього моменту іноземець зможе скористатись усіма необхідними онлайн-інструментами для ведення бізнесу.