🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Наталя ХандусенкоРоботи
20 березня 2025, 16:41
2025-03-20
У Японії розробили роботизовану рукавичку для піаністів: як пристрій допомагає музикантам перевищити межі можливостей
Команда Sony Computer Science Laboratories розробила роботизований тренувальний пристрій. Замість традиційного тренування м’язів цей робот зосереджується на «сенсорному тренуванні».
Команда Sony Computer Science Laboratories розробила роботизований тренувальний пристрій. Замість традиційного тренування м’язів цей робот зосереджується на «сенсорному тренуванні».
Пристрій надягається на руку і пальці людини, як рукавичка. Після програмування він автоматично рухає пальцями, як маріонетка, без свідомого контролю з боку піаніста. Замість того, щоб зміцнювати м’язи, пристрій допомагає тілу вивчати рухи, пише японське видання Asahi.
Командою Sony Computer Science Laboratories керує науковець Шінічі Фуруя, який колись мріяв стати професійним піаністом. Він тренувався по 10 годин щодня, але в 19 років травма середнього пальця правої руки змусила його відмовитися від своєї мрії. Тож він вирішив створити пристрій, який допоможе музикантам досягти бажаної майстерності без травм.
Науковець Шінічі Фуруя
Пристрій протестували на піаністах, які почали грати у віці до 8 років і до 20 років накопичили понад 10 000 годин практики.
Спочатку 30 піаністів практикувалися без робота на високій швидкості протягом двох тижнів. Як і очікувалося, їхній прогрес зупинився.
Потім піаністи одягали роботизований пристрій, який рухав їхні пальці одним і тим же рухом чотири рази на секунду протягом 30 хвилин. У результаті покращилася швидкість натискання клавіш.
У подальшому експерименті 60 піаністів тренувалися з роботизованим пристроєм лише на одній руці. Усі учасники покращили свою здатність виконувати складні, високошвидкісні рухи нетренованою рукою. Це явище, відоме як «передача навчання», відбувається, коли засвоєні рухи однієї сторони тіла також впливають на іншу сторону.
Також дослідники перевірили, які зміни відбуваються в мозку під час роботизованого навчання. Після навчання вони застосували магнітну стимуляцію до моторної кори — області, відповідальної за контроль рухів пальців — і помітили, що пальці піаністів повторюють складні рухи, які вони щойно пережили. Це свідчить про те, що моторна кора головного мозку адаптувалася, вбудовуючи нещодавно навчені рухи пальців у мозок.
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.