Марія БровінськаТаке життя
10 червня 2021, 18:13
2021-06-10
Вакцинація в IT: як Data Art вдалося прищепити своїх співробітників
Пам’ятаєте, у першому випуску ми писали, як вакцинуються українські IT-фахівці? Так-так, не тільки легально за спеціальною програмою, як львівський IT-кластер, а й шляхом «перетворення» компанії в філію клініки.
Тим часом є й інші варіанти. Як розповів dev.ua HR Director/Recruitment Business Partner компанії DataArt в Дніпрі Станіслав Калацький, на даний момент в кількох центрах розробки DataArt проходить активна фаза вакцинації.
Пам’ятаєте, у першому випуску ми писали, як вакцинуються українські IT-фахівці? Так-так, не тільки легально за спеціальною програмою, як львівський IT-кластер, а й шляхом «перетворення» компанії в філію клініки.
Тим часом є й інші варіанти. Як розповів dev.ua HR Director/Recruitment Business Partner компанії DataArt в Дніпрі Станіслав Калацький, на даний момент в кількох центрах розробки DataArt проходить активна фаза вакцинації.
«Компанія продовжує тримати тісний контакт зі страховими компаніями, щоб всі бажаючі співробітники змогли взяти участь у програмі вакцинації», — повідомив він.
За словами Андрія Сильчука, Head of R&D Center в Одесі, в одеському офісі активно організовується вакцинація завдяки можливості потрапити в загальну чергу на червень і липень.
Ніяких хитрощів при цьому, за словами Сильчука, компанія не використовувала: «В Одесі ми просто вийшли на амбулаторію сімейного лікаря».
Якщо описувати процес вакцинації, то, зі слів Сильчука, він складається з трьох кроків.
Скласти список бажаючих, централізовано подати до медичного закладу, де його обробляють.
На кожного пацієнта заводять картки, де вказують етапи вакцинації і в кінці видають сертифікат вакцинації міжнародного зразка на двох мовах. Вакцина — AstraZeneca (Південна Корея).
Протягом одного-двох днів з клініки передзвонюють і запрошують на вакцинацію.
Список охочих вакцинуватися довгий, каже Сильчук.
«Протягом червня можуть вакцинувати перших 100+ колег з нашого офісу», — розповів він dev.ua.
В Одесі, за словами Head of R&D Center Data Art, в місті працюють шість приватних амбулаторій, але всі щеплення робляться безкоштовно. «Зараз уточнюємо нюанси з нашим комплаєнсом на цю тему, і якщо все підтвердиться — запустимо в роботу», — запевнив Сильчук. За його словами, в одеському центрі розробки 40-45% співробітників готові вакцинуватися і просять допомогти з організацією вакцинації для їхніх сімей.
У той же час в компанії EVO про масову вакцинацію співробітників домовитися не вдалося.
«Ми стоїмо в декількох чергах, подали заявку в МОЗ і готові забезпечити місце і всі умови для вакцинації всіх співробітників за держпрограмою. Ми зв’язалися зі страховими компаніями і готові оплатити вакцинацію всіх співробітників, як тільки з’явиться можливість це зробити легально. Також ми регулярно інформуємо співробітників про можливості децентралізованої вакцинації, коли вони з’являються», — повідомили dev.ua в компанії.
Зараз в EVO тільки 20% співробітників готові вакцинуватися (за винятком тих, хто вже це зробив самостійно).
У львівському офісі IT компанії Intellias 30% спеціалістів виявили бажання зробити щеплення. Всі вони вже вакциновані, повідомив dev.ua Михайло Пузраков Executive Chairman&COO Intellias. За його словами, компанія отримала партію препаратів AstraZeneca і почала процес щеплення 11 травня. Вакцинували фахівців за попередньо складеним графіком в львівському офісі Intellias, додає він.
«Зараз ми робимо все можливе, щоб почати вакцинацію наших команд в інших містах України: Києві, Одесі, Харкові та Києві. Вже відбулася зустріч керівництва МОЗ з представниками Асоціації IT Ukraine, провідних IT-кластерів України та IT-компаній. Під час зустрічі сторони домовилися про співпрацю в рамках вакцинації організованих груп IT-фахівців. Така вакцинація орієнтовно стартує з липня, а процес буде координувати Асоціація IT Ukraine», — сказав Пузраков dev.ua.
У компанії Astound Commerce прогресу в процесі вакцинації не спостерігається — тут чекають рішення МОЗ. Складають листи очікування і Luxoft Ukraine. «Ми почали підготовку списків усіх бажаючих вакцинуватися. Хитрих методів використовувати не довелося, частина колег вже вакциновані через сімейних лікарів», — розповіла HR директор Luxoft Ukraine Олена Самборська. Аналогічна ситуація також в компаніях Ciklum, N-ix і EPAM.
А тобі вже вдалося вакцинуватися? Якщо так — пиши нам як це було на [email protected]
Історії айтівців, які повертаються до життя після ЗСУ, в новому відео-проєкті «З фронту в IT»