🚀💳 Trustee Plus - більше ніж криптогаманець з європейською платіжною карткою. Спробуй 👉
Марія БровінськаШІ
19 березня 2025, 13:57
2025-03-19
«Програмісти стають менеджерами процесів, а не виконавцями рутинних завдань». Айтівці у Threads обговорюють вайб-кодинг за допомогою ШІ — більшість налаштовані скептично
Олексій Малигін, AI & Chatbot Expert, підняв тему вайб-кодингу, який допомагає програмістам створювати код за допомогою інструментів штучного інтелекту. Тему активно обговорюють у Threads.
Олексій Малигін, AI & Chatbot Expert, підняв тему вайб-кодингу, який допомагає програмістам створювати код за допомогою інструментів штучного інтелекту. Тему активно обговорюють у Threads.
«Vibe coding — новий тренд в IT, про який ви або вже чули, або точно скоро почуєте. Суть проста: програміст або частково або повністю делегує написання коду — AI. Розробник стає не виконавцем, а стратегом, менеджером, оператором. Називайте як завгодно», — зазначив Олексій.
Працює це наступним чином:
програміст формулює технічне завдання;
AI пише по ньому код;
AI тестує свій код та виправляє помилки;
AI створює документацію;
AI навіть може розгорнути проєкт на сервері.
«І все, що вам залишається — отримати звіт про виконану роботу. Це не просто економія часу, а повна зміна підходу до розробки. Програмісти все більше стають менеджерами процесів, а не виконавцями рутинних завдань. Так, станом на зараз ще є багато проблем, але вже зʼявляються інструменти, завдяки яким можна створити нескладну програму, сайт, демку без знання коду», — зазначає фахівець.
Він запитав у колег, як вони ставляться до такого підходу. І ось, що відповідають айтівці.
«Я вже потроху таке практикую, зручно, але часто тупить і робить помилки навіть при заданій умові, що треба слідувати документації. Але от попри хріновий дизайн і його часту тупість, він мені за два дні написав напів-eCommerce з майже робочою системою платежів. При чому це все зробив GPT-4о (часто плутаю, тому підправте, будь ласка) на Free плані», — написав розробник ігор з ніком call.the.az2.
Скептично ставиться до можливості такої роботи користувач Ігор Зінченко. «Чи пробували ви написати чатом функцію для обробки якогось більш складного масиву чим одномірний? Чи давали комплексну задачу? Те, що він родить, — це щось з чимось. Це просто інструмент, який треба вміти використати, і нікого, крім певної кількості (невеликої) людей він не замінить. Нові програмісти будуть потрібні, а старі також знайдуть роботу при вмінні користуватися ним (а якось так склалось, що програмісти завжди вчаться). Не буде в найближчі роки, а, може, і десятки років, нічого, що дозволить заміну», — переконаний він.
«Якщо ви не знаєте як працює код, то ChatGPT не допоможе. Якщо він дає тобі код, а ти не знаєш, що з ним робити і як працювати. Ок, якщо це мініпроєкт і якщо багато файлів. Чорт, як це може тобі допомогти? Я вже спробував так вивчити Python. Завжди щось погано, і ти не знаєш причини. Довелося навчитися всього, щоб розуміти логіку роботи, і де чат йде не так. А він помиляється і дуже часто», — зазначив юзер з ніком maksimbrilliant.
Користувач Денис Саранцев додає: «Ідеться про дуже-дуже-дуже прості задачі рівня „написати за два вечори“. І то не самостійно, бо все ж таки ти, як спеціаліст, маєш зі знанням справи описати всі нюанси, що також займає час. Хоча зазвичай ти маєш загальне поняття в голові й уже починаєш працювати (якщо ми кажемо про пет-проєкти). Тобто додається етап детального опису проєкту, якого зазвичай немає, якщо писати самостійно», — каже він.
На думку юзера sashadanyl, використання вайб-кодингу — щось на кшталт розширеного застосування ідеї стандартизованих інструментів/платформ. «Як, наприклад, в атомотіві ти можеш побудувати логіку, а сам автосар вже сконфігурується да Вінчі. Просто ШІ дає ширшу палітру застосування і сам там собі стандартизує. Тому з деякого часу побутує думка, що професія аналітика перспективніше за розробника», — зазначає він.
IT-фахівець з ніком yakym.a зазначає, що ШІ «код генерує ну дуже сумнівний». «Якщо покладатися суто на нього, то проєкт перетвориться на величезну купу казна-чого. Особливо на більших проєктах, особливо, коли задача складніша, ніж поміняти щось у todo апці. P. S. використовував pro версію Cursor + Claude Sonet 3.7», — пояснив він свою думку.
Діма Малєєв про вплив ШІ на IT: «За кілька тижнів ми побачимо все більше і більше „вайб-кодерів“, які запускатимуть стартапи та отримуватимуть мільйонне фінансування»
«Чи є у мене талант, якщо комп’ютер може імітувати мене?». Штучний інтелект пише книги авторам Amazon Kindle. The Verge поспілкувався з авторами та виявив багато цікавого
Письменники-романісти використовують штучний інтелект для створення своїх творів. Видання про технології The Verge поспілкувалося з письменницею Дженніфер Лепп, яка випускає нову книгу кожні дев’ять тижнів, й дізналося про те, як працює штучний інтелект для написання романів. Наводимо адаптований переклад статті.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі