💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоГроші
8 серпня 2024, 17:58
2024-08-08
«Це було ненавмисно». У Buy Me a Coffee прокоментували відключення Wise й Payoneer і порадили використовувати Stripe Express в Україні
Американська краудфандингова компанія Buy Me a Coffee припиняє підтримку платіжних систем Wise і Payoneer, якими користувалися українці для виведення коштів, через їхню «несумісність» із майбутніми функціями сервісу. Про це йдеться у відповіді Buy Me a Coffee на запит dev.ua.
«На жаль, ми відключаємо Wise і Payoneer через їхню несумісність із нашими майбутніми функціями, такими як підтримка місцевої валюти, автоматичні виплати тощо. Найкращою альтернативою, яку ми можемо запропонувати, є Stripe Express, яка сумісна з цими новими функціями та підтримується в 130+ країнах, забезпечуючи швидкі та безпечні виплати. Ми розуміємо, що ця зміна впливає на такі країни, як Україна, і хочемо запевнити вас, що це було ненавмисно», — відповіла представниця Buy Me a Coffee Тіна в листі dev.ua.
Раніше українські користувачі почали повідомляти про проблеми з виведенням коштів з Buy Me a Coffee. У сервісі пояснили це «нещодавніми змінами в політиці та ускладненням законодавчих вимог і санкцій», яких сервіс повинен дотримуватися через «20%» тимчасово окупованих територій України.
Нещодавно український актор озвучення й автор контенту AdrianZP опублікував тред в X (Twitter), у якому висловив думку, що на український Youtube й авторів відео чекають труднощі.
«Почалося все з того, що сервіс Buy Me a Coffee, на який левова частка українських творців перейшли після кенселу Патреону, перестав приймати нових творців з України. Бо пук-пук санкції, 20% України окуповано й ми не можемо визначити, де яка територія до нас підключається», — написав він.
За словами AdrianZP, це може призвести до закриття багатьох українських YouTube-каналів, включно з його власним. Він зауважив, що Stripe, який пропонує Buy Me a Coffee як альтернативу Wise і Payoneer, недоступний в Україні, і попередив, що українські творці контенту мають час до 14 серпня, щоб вивести свої кошти за допомогою Payoneer.
Допис AdrianZP також прокоментував відомий ігровий відеоблогер OLDboi. «Привіт, другий патронопокаліпсис. Створив сторінку на монобазі. Фанфакт — патреон із податками бере приблизно 15%, ютуб — майже 60% (20 комісія + 30 податок на гугл + 5 ФОП + різні міжбанківські комісії), а монобаза виходить 8% (3 платформи + 5% за ФОП)», — написав він.
У січні monobank запустив бета-версію сервісу «База», який за функціоналом нагадує Patreon й інші подібні платформи. За допомогою цього інструменту глядачі стримерів можуть донатити й підписуватись на їхній ФОП.
«Моя фінансова мета — накопичити $1 000 000, щоб мати пасивний дохід і жити на нього». Як айтішники витрачають гроші та в що інвестують
Зарплата айтішників в Україні — одна з найвищих. І ІТ-галузь під час війни — єдина галузь, яка зростає, попри війну. А айтішники — серед тих, хто найактивніше підтримують армію. Середній місячний донат айтішника становить 10% від зарплати, або $270. dev.ua вирішив розпитати айтішників, куди вони витрачають гроші й у що інвестують під час війни.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі