«Не можна мене мобілізувати, я айтівець, $5000 в країну приношу!». Відстрочка від мобілізації в обмін на податки: що про ініціативу думають IT-фахівці
Чи готові айтівці та IT-роботодавці платити податки замість мобілізації?
Чи готові айтівці та IT-роботодавці платити податки замість мобілізації?
Разом із посиленням процесу мобілізації до ЗСУ в Україні можуть змінитися правила бронювання військовозобовʼязаних.
Критерієм для цього може стати сплата податків з офіційної зарплати чи доходів, таку ідею запропонував Офіс президента (ОП).
Сьогодні опція бронювання доступна лише працівникам підприємств, що мають статус «критично важливих». Новий (або додатковий) критерій, що зараз розглядається — обсяг сплачених до бюджету податків на доходи фізичних осіб (ПДФО) з офіційної зарплати чи доходу.
Поки йдеться про 6000 грн на місяць, що відповідає близько 33 400 грн окладу. Ще одна умова для бронювання — поріг офіційної зарплати від 35 000 грн. Третій параметр, що обговорювався, — про те, що на бронювання може розраховувати співробітник, за якого роботодавець платить близько 14 500 грн ЄСВ з окладу не менш ніж у 66 000 грн.
Принцип також може бути розповсюджений на ФОП, а для резидентів «Дія.City», ймовірно, діятиме ще одне правило: вони зможуть обирати між податком на прибуток у 18% та податком на виведений капітал у 9% при мінімальному порозі зарплати у $3200.
Також в ініціативі зазначено, що бронювання здійснюватиметься через синхронізацію даних із державними реєстрами, зокрема, «Оберігом».
На форумі DOU ймовірність такого нововведення викликала бурхливу дискусію. dev.ua зібрав найцікавіші позиції айтівців.