💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олексій ДзюбаВійна
25 вересня 2024, 16:02
2024-09-25
Військовий Сергій Гнезділов, який публічно пішов у СЗЧ: «Виявилось, що армію вже цифровізували, далі реформують ТЦК, але як саме — ніхто не каже»
Військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов нещодавно оголосив, що самовільно залишив частину. Так він прагне привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську.
«Виявилось, що армію вже цифровізували. Далі реформують систему ТЦК. На чому буде базуватись ця реформа, звісно, ніхто не каже. Я це називаю «пердь в мукУ».
Про це в інтерв’ю «Бабель» розповів військовослужбовець Сергій Гнезділов, який став відомим публічно після того, як оголосив, що самовільно залишив частину (пішов в СЗЧ — ред.).
Таким чином Сергій відповідав на питання, яка ситуація для нього буде приємлемою.
«Наприклад, голова Комітету з питань національної безпеки може сказати, що ми дійсно зараз напрацьовуємо ці рішення (про повноцінні ротації для військових — ред.). Або може міністр оборони сказати, що ми знаходимось на фіналі цієї історії», — сказав Гнезділов.
Він додав, що зараз звучать заяви про цифровізацію армії та реформу ТЦК, але ніхто не говорить про важливість вирішення питання ротацій військових.
За словами військового, він шукав інші шляхи вирішення цієї проблеми та спілкувався з народними депутатами, але нічого не вийшло.
Нагадаємо, що на днях військовослужбовець 56 окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Сергій Гнезділов оголосив, що самовільно залишив частину. Так він прагне привернути увагу до відсутності встановлених термінів служби у війську та того, що за Конституцією громадяни України мають обовʼязок захищати державу.
На думку Сергія, нині державна політика в питанні демобілізації відсутня: «Складається враження, що це війна лише тих, хто колись на неї прийшов».
Сергій вважає, що питання перепочинку піхоти та встановлення чітких термінів служби на фронті — «питання національної безпеки». Своїм вчинком він хоче донести до влади та суспільства «необхідність розмови» та розвʼязання цієї проблеми.
Після цього інциденту у 56 бригаді почали службове розслідування, а правоохоронці розпочали кримінальне провадження ст. 408 Кримінального кодексу України — дезертирство. В умовах воєнного стану за це передбачено покарання у вигляді ув’язнення на строк від 5 до 12 років.
ТОП-3 міністерств за кількістю IT-спеціалістів: Мінекономіки, Мінкульт та МЗС, а в Мінмолодьспорту – жодного. Ексклюзивні дані від dev.ua
Диджиталізацію вважають однією з пріоритетних реформ в Україні. Один з її етапів — це цифровізація державних послуг на всіх рівнях та цифрова трансформація кожного міністерства. Але такі трансформації мають обслуговуватись належними спеціалістами. Та чи укомплектований штат айтішників в органах влади? dev.ua з’ясував, скільки IT-спеціалістів працює в українських міністерствах. Ми розіслали запити у всі 19 органів виконавчої влади (міністерства), та надали інформацію нам трохи більше ніж половина з них.
21 грудня в редакцію надійшла відповідь на запит від Міністерства оборони України. 28 грудня відповіли з Міністерства культури та інформаційної політики.
Після отримання даних від інших відомств інформація буде актуалізована.