UNIT.City — місце, де люди працюють... КРАЩЕ! Обирай свій простір просто зараз 👉

15 000 генераторів для базових станцій: влада посилює вимоги до мобільних операторів щодо стабільності мереж

Через значне посилення російських обстрілів енергетичної інфраструктури, на думку керівництва держави, поточної готовності  мереж працювати 8–10 годин без електропостачання може виявитися недостатньо. Тому були ухвалені нові вимоги до мобільних операторів під час одного з останніх засідань Ставки наприкінці жовтня. 

Залишити коментар
15 000 генераторів для базових станцій: влада посилює вимоги до мобільних операторів щодо стабільності мереж

Через значне посилення російських обстрілів енергетичної інфраструктури, на думку керівництва держави, поточної готовності  мереж працювати 8–10 годин без електропостачання може виявитися недостатньо. Тому були ухвалені нові вимоги до мобільних операторів під час одного з останніх засідань Ставки наприкінці жовтня. 

Про це повідомляє «Економічна правда» з посиланням на власні джерела в уряді, за словами яких, це рішення вирішили зробити непублічним, щоб не розкривати ворогу деталей заходів із забезпечення звʼязку під час можливих блекаутів.

Що передбачають нові вимоги

Минулого року Національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ) видав розпорядження, згідно з яким мобільні оператори мали забезпечити доступність послуг мобільного зв’язку протягом 10 год відсутності електропостачання, замість 4 год як було раніше. Також не менше як 25% базових станцій в кожній області мали бути підключені до генераторів із запасом паливно-мастильних матеріалів або обладнані змінним блоком акумуляторних батарей на перші 72 год.

Нові вимоги передбачають збільшення кількості базових станцій (БС), обладнаних генераторами. На відміну від минулого, тепер ця частка буде різною залежно від області. 

За даними джерел ЕП, операторам потрібно закупити й поставити близько 15 000 генераторів.

На момент виходу матеріалу ЕП отримало відповіді на свої запити від двох операторів. 

У «Київстарі» підтвердив отримання розпорядження від НЦУ щодо посилення стабільності мереж. Однак, зміст документа не розкрили, оскільки має гриф «для службового користування».

У lifecell зазначили, що 94% їхньої мережі здатні працювати автономно до 10 годин, а 23% базових станцій забезпечені генераторами для триваліших знеструмлень. За їхніми даними, це дозволить забезпечити до 70% мережі автономною роботою під час тривалих відключень.

Нові виклики для операторів

За словами кількох співрозмовників ЕП на телеком-ринку, головний виклик — не стільки закупити й встановити генератори, скільки забезпечити їхню безперервну роботу. Для базових станцій потрібні генератори потужністю від 7,2 кВт, які в середньому споживають близько 4 літрів пального на годину. Стандартної 20-літрової каністри вистачає на 5-6 годин роботи, тоді як за рішенням НЦУ окремі БС мають бути готові працювати автономно до 72 годин.

Якщо масштабувати це на планові закупівлі, йдеться про понад 4,5 млн літрів пального, які треба завезти, зберігати й вчасно доставляти до майданчиків. 

Для реалізації цих завдань потрібно сформувати абсолютно нову логістичну мережу: від закупівлі генераторів та пального до його доставки на тисячі об'єктів по всій країні. За словами співрозмовників ЕП, такий обсяг робіт не може бути виконаний без системної співпраці з ОВА. 

«Скільки можна пропрацювати без світла на EcoFlow?» Айтівці діляться досвідом і сетапами обладнання на випадок блекауту
«Скільки можна пропрацювати без світла на EcoFlow?» Айтівці діляться досвідом і сетапами обладнання на випадок блекауту
По темi
«Скільки можна пропрацювати без світла на EcoFlow?» Айтівці діляться досвідом і сетапами обладнання на випадок блекауту
«Київстар» Vodafone та lifecell зробили спільну заяву щодо посилення енергостійкості мереж. Ось 6 факторів від операторів які пояснюють чому зробити це вкрай складно
«Київстар», Vodafone та lifecell зробили спільну заяву щодо посилення енергостійкості мереж. Ось 6 факторів від операторів, які пояснюють, чому зробити це вкрай складно
По темi
«Київстар», Vodafone та lifecell зробили спільну заяву щодо посилення енергостійкості мереж. Ось 6 факторів від операторів, які пояснюють, чому зробити це вкрай складно
Уряд ухвалив постанову яка дозволить повідомляти про поганий звязок через «Дію»
Уряд ухвалив постанову, яка дозволить повідомляти про поганий зв’язок через «Дію»
По темi
Уряд ухвалив постанову, яка дозволить повідомляти про поганий зв’язок через «Дію»
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
По темi
Читайте головні IT-новини країни в нашому Telegram
Читайте також
Київстар, Vodafone і lifecell втратили за півроку 4,5 млн активних сім-карт в Україні
Київстар, Vodafone і lifecell втратили за півроку 4,5 млн активних сім-карт в Україні
Київстар, Vodafone і lifecell втратили за півроку 4,5 млн активних сім-карт в Україні
Президент підписав закон, який допоможе мобільним операторам оперативно відновлювати зв'язок
Президент підписав закон, який допоможе мобільним операторам оперативно відновлювати зв'язок
Президент підписав закон, який допоможе мобільним операторам оперативно відновлювати зв'язок
Ookla купила CellRebel, яка збирає дані з понад мільярда смартфонів у світі. Її програмісти — з України
Ookla купила CellRebel, яка збирає дані з понад мільярда смартфонів у світі. Її програмісти — з України
Ookla купила CellRebel, яка збирає дані з понад мільярда смартфонів у світі. Її програмісти — з України
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
Підтримка роботи телефонів у воєнний час доводить «Київстар» до межі. Український мобільний оператор зазнав кібератак, загинули співробітники, війна затьмарює фінансове майбутнє компанії «Київстар», зазначає генеральний директор найбільшого мобільного оператора України Олександр Комаров.

Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот

Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі

Обговорення
Коментарів поки немає.