HOT від «Стас IT-глаз» — відео про міграцію айтішників
Марія БровінськаВійна
6 липня 2022, 09:46
2022-07-06
«Київстар» залежить від технічної підтримки Ericson, Nokia, ZTE і Huawei». CEO найбільшого оператора розповів про проблеми та перспективи компанії світовій спільноті
Підтримка роботи телефонів у воєнний час доводить «Київстар» до межі. Український мобільний оператор зазнав кібератак, загинули співробітники, війна затьмарює фінансове майбутнє компанії «Київстар», зазначає генеральний директор найбільшого мобільного оператора України Олександр Комаров.
Підтримка роботи телефонів у воєнний час доводить «Київстар» до межі. Український мобільний оператор зазнав кібератак, загинули співробітники, війна затьмарює фінансове майбутнє компанії «Київстар», зазначає генеральний директор найбільшого мобільного оператора України Олександр Комаров.
Як пише Bloomberg, загиблі та переміщені працівники, силове захоплення інфраструктури та безперервні кібератаки — це лише деякі з проблем, які найбільший в Україні оператор мобільного зв’язку долає, намагаючись протистояти вторгненню росії.
Голова «Київстар» Олександр Комаров заявив, що близько 10% мережі компанії не можуть працювати через те, що російські чиновники відключили базові станції та захопили обладнання. Але це лише частина проблеми.
«Відтоді, як президент росії владімір путін розпочав свою атаку на Україну, «Київстар» піддався «надзвичайному збільшенню кількості DDos- і ще більшому стрибку фішингових атак», — сказав Комаров у понеділок у відеоінтерв’ю зі швецарського Лугано, де він брав участь у конференції з відбудови України.
Є втрати і серед співробітників: один співробітник був убитий у Бучі, де російські сили скоїли сотні воєнних злочинів.
За словами гендиректора «Київстара», ще один із 3700 співробітників компанії вважається зниклим безвісти з травня, а третій був затриманий російськими військами. Понад 100 працівників призвали до армії.
«Близько 10% наших співробітників зараз перебуваютья в небезпечній близькості від лінії бойових дій, але вони виконують там необхідну роботу», — сказав Комаров.
«Київстар» припинив роботу на окупованій росією території та перетворив офіси на притулки, куди тимчасово переїхала приблизно чверть його працівників із міркувань безпеки, каже СЕО компанії.
За словами Комарова, важко оцінити збитки, яких зазнала компанія, оскільки вона не має доступу до території, яка не контролюється київськими військами. Він оцінив збитки в мільярди гривень, назвавши «зруйновані офіси, центри продажу, базові станції».
На думку топ-менеджера, позитивною стороною війни стала солідарність між українськими операторами мобільного зв’язку: конкуренція в галузі «майже зникла», оскільки колишні конкуренти об’єднали зусилля, щоб допомогти забезпечити безперервність обслуговування.
Натомість материнська компанія «Київстар» Veon цього року подешевшала більш ніж удвічі після російського вторгнення
Зміна вартості акцій VEON
«Київстар» є дочірньою компанією Veon Ltd., яка була заснована в москві в 1992 році як «ВимпелКом», один із перших операторів стільникового зв’язку в росії. Сьогодні Veon — це телекомунікаційний гігант із місцеперебуванням у Нідерландах, який обслуговує понад 217 мільйонів клієнтів у дев’яти країнах.
За словами Комарова, це досі третій за величиною постачальник мобільного зв’язку в рф зі своїм брендом Beeline, до якого «Київстар» не має стосунку.
«Ми децентралізовані, це незалежна діяльність», — сказав він, додавши, що кремль ввів санкції проти двох членів правління українського оператора.
Водночас LetterOne Investment Holdings, заснована російським мільярдером Михайлом Фрідманом, володіє 47,9% Veon. Фрідман, який перебуває під санкціями як із боку Європейського Союзу, так і Великобританії, пішов з правління Veon і LetterOne після початку війни.
За словами Комарова, «Київстар» залежить від технічної підтримки чотирьох провідних світових постачальників телекомунікаційного обладнання: Ericson, Nokia, ZTE і Huawei.
Але прагнення України приєднатися до ЄС може ускладнити майбутні зв’язки з Huawei, оскільки механізм перевірки інвестицій ЄС обмежує інвестиції не з ЄС у стратегічні сектори.
На запитання про те, чи здатні «Київстар» та український уряд впоратися з напруженістю, спричиненою китайською присутністю, Комаров сказав, що це буде взято до уваги, і що він «абсолютно впевнений, що майбутнє України дуже пов’язане з нашою здатністю рухатися до Європейського Союзу».
Він також відмовився повідомити подробиці фінансового стану «Київстар» через невизначеність, спричинену війною.
«Думаю, ми деякий час не будемо виводити дивіденди з України, — резюмував він. — Усі ресурси повинні залишатися в країні».
Менше стресу, більше раціо. Нейробіолог у війську розробив курс, що допоможе захисникам тримати голови холодними: як це працює
Бойовий стрес, страх на полі бою — це звичні супутники військового під час бойового завдання. До того ж чимало чинників впливають на поведінку й у вільний час, що може призвести до непорозумінь. Кандидат біологічних наук, поведінковий експерт Віктор Комаренко навряд чи думав, що стане воєнним психологом, але зараз, перебуваючи в лавах полку Сил Спецоперацій, учений дослідив проблеми, що виникають у бійців і командирів, і створив курс для військових. Про що йдеться — в інтерв’ю dev.ua.
Не Патроном єдиним. АйтіШник з EPAM шиє військову амуніцію для собак: історія диво-стартапу для чотирилапих захисників України
Максим Лісович, Interior Designer в ЕРАМ Україна, поза роботою допомагає амуніцією українським військовим… собакам. Так, службові пси носять унікальні жилетки та нашийники, мають спеціальні аптечки та турнікети. Чотирилапі в такому «одязі» більш захищені та впізнавані.
За словами Максима, тільки на заході країни нас захищають сотні військових собак. Айтівець допомагає військовим кінологам нести цю службу гідно, забезпечуючи відповідною амуніцією, спеціальними аптечками та турнікетами. Нещодавно він провів три дні поспіль, власноруч відшиваючи нашийники та повідці. А ще два роки тому шити він не вмів узагалі. Ось історія диво-стартапу.
«Настав час трохи невербального спілкування з росіянами». Як комерційні безпілотники по $3000 роблять революцію в бойових діях: історія з окопів Миколаївщини від WSJ
Комерційні безпілотники, які продаються всього за $3000, роблять революцію в бойових діях, пише The Wall Street Journal. dev.ua наводить адаптований переклад статті з позицій поблизу Прибузького на Миколаївщині.