💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Анна НагорнаТаке життя
24 грудня 2021, 13:49
2021-12-24
Українських айтішниць поставлять на військовий облік. Навіщо і кого це торкнеться
Міністерство оборони України розширило список професій для жінок, які повинні ставати на військовий облік в якості військовозобов’язаних. Серед них — журналісти, лікарі, юристи, а також ряд IT-професій. Це потрібно, щоб порахувати жінок, які можуть допомогти захищати державу, пише Укрправда.
В списку Міноборони кілька сотень професій, представниці яких повинні стати на військовий облік. Є і цілий ряд спеціальностей, пов’язаних з IT і телекомом, наприклад:
інженерія програмного забезпечення;
системний аналіз;
кібербезпека;
керівники підрозділів комп’ютерних послуг;
менеджери (управителі) у сфері досліджень і розробок;
розробники комп’ютерних програм;
техніки-програмісти;
оператори радіо- і телеком обладнання;
і багато інших професій, представники яких працюють в IT-компаніях: менеджери, маркетологи, бухгалтери і тд.
Представниці цих (та інших) IT-професій повинні стати на облік, якщо їм 18-60 років і вони придатні до військової служби за станом здоров’я. Це визначить військово-лікарська комісія.
Як це зробити
Протягом 2022 року жінка повинна написати заяву до місцевого військкомату, надати документи (паспорт, ID-код, свідоцтво про шлюб, народження дітей та Закінчення навчання, довідки з роботи). Потім військкомат вирішує, чи входить вона в список «військовозобов’язаних» професій, і ставить на облік.
З 2023 року українок, які не стануть на облік, а також їх роботодавців штрафуватимуть: від 850 гривень — для українок і від 5500 — для підприємств. До кінця 2022 року штрафи не застосовуватимуться.
Кого не торкнеться
ФОПів. Фізособи-підприємці не повинні вести облік військовозобов’язаних жінок і не підлягають відповідальності за такий облік. Це покладається на тих осіб, які зареєстровані за договорами і працюють з ними.