Виробляються в Ужгороді – завозяться до рф. ЗМІ знайшли докази масового імпорту систем супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge до країни-окупанта
Уже неодноразово з’являлися свідчення про передачу таких систем російській армії на фронт.
Уже неодноразово з’являлися свідчення про передачу таких систем російській армії на фронт.
Системи супутникового інтернет-звʼязку Gilat SkyEdge, які виробляються в Україні, масово імпортуються на росію, повідомляє «Слідство Інфо» з посиланням на митні дані, які опинилися у розпорядженні видання.
Зазначається, що у 2023 році у рф ввезли близько 22 000 систем Gilat SkyEdge на суму близько $5 млн. Системи виробляє в Ужгороді завод американської аутсорсингової компанії Jabil Circuit для ізраїльської корпорації Gilat Satellite Networks.
За інформацією журналістів, з початку повномасштабного вторгнення в медіа регулярно зʼявляються свідчення про передачу таких систем Gilat російській армії на фронт.
«Системи супутникового звʼязку Gilat масово продають дилери по всій рф, а в примітках до оголошення часто вказано, що вони «підходить для потреб так званої «СВО»», — йдеться у розслідуванні.
Після початку повномасштабної війни компанія Gilat не закрила у рф свій бізнес і продовжує імпортувати обладнання через свою дочірню компанію ТОВ «Гілат Сателлайт Нетворкс (Євразія)».
«Ще з початку 2000-х компанія Gilat Satellite Networks допомагала росіянам розбудовувати мережу супутникового звʼязку як для приватних потреб, так і для державного сектора. Також Gilat є партнером найбільших операторів супутникового звʼязку — дочірньої компанії „Ростелекома“ РТКОММ, а також дочірнього бізнесу „Газпрому“ — ТОВ „Газпром Космічні Системи“. Одним із напрямів діяльності компанії є розвиток технологій військового звʼязку», — зазначають журналісти.
Ростелеком купував системи Gilat в березні цього року. Також їх постачають до структур МВС росії, йдеться у розслідуванні.
Експерти кажуть, що запровадити санкції щодо такого бізнесу як Gilat складно, адже для цього потрібні «дуже чіткі докази не просто використання їх продукції військовими, а використання у війні проти України».