Олександр КузьменкоЗброя
20 листопада 2023, 11:48
2023-11-20
Американський виробник DroneHunter хоче розширити виробництво, щоб постачати більше «ловців дронів» Україні
Американська компанія Fortem Technologies шукає фінансування на суму у декілька мільйонів доларів для відкриття другої виробничої лінії для DroneHunter F700, щоб мати можливість постачати більше такого озброєння в Україну.
Американська компанія Fortem Technologies шукає фінансування на суму у декілька мільйонів доларів для відкриття другої виробничої лінії для DroneHunter F700, щоб мати можливість постачати більше такого озброєння в Україну.
Про це заявив CEO компанії Джон Грюн, передає Defense Express. За його словами, якщо Fortem Technologies вчасно отримає необхідне фінансування, то зможе на початку 2024 року розпочати постачання дронів. Припускається, що йдеться про додаткові партії дронів для України.
Відомо, що DroneHunter F700 вже перебуває на озброєнні ЗСУ. У січні цього року міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що Україна вже отримала перші шість таких систем, які передусім будуть захищати енергетичні об’єкти України від атак дронів-камікадзе типу Shahed-131/136.
За словами Джона Грюна, спершу дрони постачалися лише Мінцифрі, але зараз компанія напрямку продає свої DroneHunter F700 одразу трьом українським міністерствам. Він також повідомив, що використання дронів Fortem Technologies Україною на полі бою допомогло удосконалити це озброєння.
Ключовим оновленням, яке отримав DroneHunter F700, стала його підвищена стійкість до російських засобів РЕБ, які становлять суттєві проблеми для безпілотників. Крім того, у Fortem Technologies також адаптували ці дрони, щоб вони краще «ловили» Shahed-136, вага яких становить близько 200 кг. Про які саме удосконалення йдеться поки невідомо.
DroneHunter F700 — це БпЛА, який стріляє сітками, завдяки чому може у буквально «ловити» ворожі дрони. За виявлення цілей відповідає інтегрований радар TrueView R20. А вбудований штучний інтелект дозволяє йому займати якнайкращу позицію, щоб з високою ефективністю перехоплювати ворожі безпілотники.
Як працює DroneHunter. Зображення: Fortem Technologies
Заявляється, що DroneHunter F700 може впоратися з безпілотниками з Групи 3 за американською класифікацією вагою до пів тонни та з робочою висотою до 5,5 км — до неї належить іранський Shahed-136 та російський «Орлан-10».
Де навчитись керувати дроном: 20 можливостей стати оператором БПЛА
Важливість безпілотників для оборони України неоцінна. «Армія дронів» передала на фронт ще понад 900 безпілотників, більшість БПЛА — українського виробництва. Заклади по всій Україні організовують навчання операторів дронів, зокрема, у Франківську відкрили пілотний проєкт школи операторів БПЛА для підлітків.
В матеріалі ми зібрали 20 закладів, які організовують навчання для підготовки операторів БПЛА в Україні. Зараз до попереднього переліку ми додали курси у Prometeus та школу операторів БПЛА для підлітків в Івано-Франківську.
Якщо ви знаєте, хто ще навчає пілотів для безпілотників, пишіть на пошту [email protected].
(оновлений текст від 22 липня 2022)
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі