💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Наталя ХандусенкоНавколо IT
20 листопада 2023, 18:00
2023-11-20
Результати Web Summit 2023 для України: ключові факти, цифри, перемоги
Розповідаємо найголовніші факти про участь української делегації та здобутки наших стартапів у найбільшій світовій технологічній події — Web Summit 2023, що проходила в Лісабоні протягом 13–16 листопада. Штучний інтелект займав центральне місце на Web Summit 2023, зокрема на пітчинг конкурсі стартапів.
— 25 стартапів з України продемонстрували свої інновації та технологічні рішення для сучасних викликів. З повним списком стартапів можна ознайомитися за посиланням.
— Колективно представники делегації встановили понад 1000 контактів, і глобальні інвестори вже виявляють неабиякий інтерес до їхніх досягнень.
— Важливою подією від української делегації та партнерів став благодійний аукціон. Ведучий Антон Птушкін розіграв 10 лотів, серед яких — марки, підписані Валерієм Залужним, та прапор із підписом Кирила Буданова. Зібрали 40 100 євро, яких стане на два мобільні прально-душові комплекси: для бригади НГУ 3017 та для 93-ї окремої механізованої бригади «Холодний Яр» на Бахмутському напрямку, пише Ukrainian Tech Ecosystem.
— Web Summit став символічною платформою для підписання меморандуму між Міністерством цифрової трансформації України та Департаментом бізнесу та торгівлі Великобританії про створення UK-UA TechBridge. Цей проєкт допоможе українським і британським технологічним компаніям ефективніше партнеритися, знаходити інвестиції та гранти, а також утілювати спільні масштабні проєкти.
Українські стартапи на Web Summit 2023
Велику перемогу здобули S.Lab (екопаковання, яке складається тільки з двох рослинних компонентів: сільськогосподарських відходів і міцелію) — потрапили в ТОП-10 в пітчинг конкурсі на Web Summit і представили проєкт на головній сцені заходу.
Uspacy та Easy Peasy Insurtech потрапили в топ-100. Три команди були обрані з понад 2500 стартапів-претендентів.
Український стартап V-Art став переможцем у Web3 номінації на The Europas (європейський стартап-Оскар). Додаткова приємність: одразу дві команди в топ-3 в EduTech (2-ге та 3-тє місце), написав у Facebook Олександр Яценко, директор SMOK Ventures.
Раніше dev.ua писав, що студенти КПІ представили на Web Summit 2023 біонічний протез, дрон для дослідження водойм і технології для розвідувальних БПЛА.
Відгуки учасників
«Якщо у 2022 році Україна мала фантастичний острів на Web Summit, то цього року це дивовижний двоповерховий павільйон. І це привернуло увагу світової громадськості. Біля нього щохвилини перебували понад 100 відвідувачів, що тривало і в останній день. Поруч стояв стенд Португалії, і її представники сказали: «Ми раді мати таке чудове сусідство, тому що ви збираєте весь трафік із конференції, а потім вони приїжджають до нас», — написав СЕО стартапу Revisior Сергій Шапіренко.
«Так, увага до України очікувано зменшилась, але знання країни залишається на дуже високому рівні — цей здобуток необхідно тримати в репутаційно та бізнесово. Ми маємо що запропонувати світу на рівних і світ нині дуже відкритий до нас — цей рік тому як доказ», — Олександр Яценко, директор SMOK Ventures.
«Зараз перед українськими засновниками стоїть неймовірно важливе завдання — розповісти світові про свої успіхи та продемонструвати, що попри війну в їхній країні вони можуть створювати інноваційні та прибуткові компанії. Web Summit пропонує для цього чудову можливість. Уже другий рік F1V підтримує Національний павільйон України на Web Summit. До Лісабона з’їжджаються люди з усього світу, і було б чудово, якби вони ще раз переконалися, що українським стартапам місце на світовій арені», — написав стартап Flyer One Ventures.