15% знижка до кінця березня! Рекламуйся в Telegram-каналі dev.ua 👉
Анна НагорнаГаряченьке
16 лютого 2022, 10:00
2022-02-16
«Я робив «Словко» для фану». Розробник українського клона Wordle продав гру львівському медіа. Ми запитали його, навіщо та за скільки
«Словко» — україномовний аналог онлайн-гри Wordle, що здобула вірусну популярність у всьому світі в кінці 2021 року. Його створив львівський програміст Петро Нек менш як місяць тому, однак гра швидко знайшла шанувальників в Україні. А вже 14 лютого стало відомо, що «Словко» купило видання ZAXID.NET. Схоже, як свого часу The New York Times придбала Wordle.
Ми поговорили з Петром Неком та дізналися, навіщо він продав проєкт та що буде з грою далі, скільки часу пішло на розробку й чому в «Словку» трапляються непристойні слова.
«Словко» — україномовний аналог онлайн-гри Wordle, що здобула вірусну популярність у всьому світі в кінці 2021 року. Його створив львівський програміст Петро Нек менш як місяць тому, однак гра швидко знайшла шанувальників в Україні. А вже 14 лютого стало відомо, що «Словко» купило видання ZAXID.NET. Схоже, як свого часу The New York Times придбала Wordle.
Ми поговорили з Петром Неком та дізналися, навіщо він продав проєкт та що буде з грою далі, скільки часу пішло на розробку й чому в «Словку» трапляються непристойні слова.
Про себе
Я підприємець у сфері веброзробки та інтернет-маркетингу. Зараз працюю в голландсько-українській компанії SDC Verifier. Ми створюємо інструменти, які полегшують роботу інженерів, а також розраховуємо складні інженерні об'єкти, такі як портові крани, нафтові платформи тощо.
В мене є досвід розробки сайтів та вебдодатків. Саме в іграх досвіду як такого не було.
Петро Нек з дружиною
Навіщо «Словко», якщо є Wordle?
А навіщо перекладають книжки чи роблять дубляж для фільмів?
Для того, щоб більша аудиторія змогла познайомитися з грою. Я ще зі студентських часів любив локалізовувати різноманітні продукти. І коли побачив Wordle, подумав, що було б добре, якби було щось таке українською.
Гра в слова ціною $1+ млн: чому всі божеволіють від Wordle
Чому це не плагіат
«Словко» базується на коді білоруської гри ЎОРДЛІ, яку автори виклали на гітхаб. Але якщо подивитися на сторінку World of Wordle Unite, то можна побачити кілька десятків клонів, зроблених як на vanilla js, так і на якихось фреймворках, як React, Vue js чи на платформах glitch тощо.
Дизайн дійсно, як у Wordle. Але гра тут не про дизайн. Гра про слова. Там є кілька анімацій, цього цілком достатньо.
Як велася розробка
На все витратив пару вечорів, це локалізація і пошук слів для словника.
Хочу подякувати українській Twitter-спільноті, яка з перших днів активно користувалася грою і давала корисні відгуки та допомогу.
Завдяки твіттерянам «Словко» поповнилося словами зі словника. Також вони дуже швидко виловлювали баги. А взагалі я сам працював над грою.
Розробка була безкоштовною. Скільки б така гра обійшлася, якби її мені замовили — важко сказати, оскільки це моя перша гра.
Була ідея створити ще тренувальну версію без обмежень в одне слово в день, і так, щоб кожному воно випадково вибиралося. Думав спробувати поміж раундами вставляти рекламу.
Звідки беруться слова для гри
«Словко» на початку базувалося на словах з вікісловника, я витягнув звідти всі слова на 5 літер. Їх було пару тисяч, звідти я постарався видалити прізвища, отож їх стало десь до 800.
Далі у твіттері мені підказали на Великий Електронний Словник Української Мови (ВЕСУМ), а також на Словник Слів Українською, які доступні за вільною ліцензією.
Але, наприклад, в жодному зі словників я не знайшов слово «крінж».
Тому частина слів наповнюється з відгуків у твіттері.
Зараз у «Словку» десь понад 9 тисяч слів — було перед тим, як продав.
Про «пеніс», «бакай» та інше
Прим.: авторці тексту в одній грі трапилося невідоме їй раніше слово «бакай», а колезі — слово «пеніс». Нам стало цікаво, чи був це дійсно рандомний вибір.
Словники не знають, які слова часто вживані, а які ні. Та й питання дуже відносне: хтось якесь слово часто вживає, а хтось взагалі не знає.
Є таке поняття, як частотний словник, який має базуватися на певному масиві текстів. В останній версії я узяв частотний словник, що базується на класичних українських творах та текстах з періодик, і вже відповідно до нього розширив і посортував слова за частотою вживання. Тепер мали б попадати більш вживані слова.
Хто грає в «Словко»
Зараз не можу назвати точну кількість гравців, але на початку минулого тижня це було 7-8 тисяч щодня, і тренд був висхідний.
У «Словко» грають у цілому світі. ТОП-5 країн, звідки грали, це Україна, Сполучені Штати, Польща, Канада та Німеччина
Чому гра «вистрелила»
Можу зробити кілька припущень. Це проста гра, в яку можна пограти на обідній перерві, перед сном чи зранку, коли йдеш на роботу.
Також у грі великий відсоток відгадувань — людина робить собі приємно, правильно відгадуючи слово.
А ще тут одне слово на всіх — можна потім ділитися з друзями й обговорювати те чи інше слово. І тут якраз рідковживані слова приносять багато простору для дискусій. Плюс людина дізнається щось нове.
Гра в слова ціною $1+ млн: чому всі божеволіють від Wordle
Про продаж Zaxid.net
Я знаю багатьох людей з цього медіа. Тому, коли мені написали з пропозицією, я не довго думав. Треба було приділяти більше часу з підтримкою, додаванням нових слів.
Я робив «Словко» для фану, а тут вже треба було думати про це, як про ще одну роботу.
Тому я спеціально не шукав покупців, але коли на мене вийшли, і ще й люди, яких я знаю, то з радістю вирішив продати. Упевнений, що вони зроблять гру ще кращою.
Частки собі не залишав, але в «Словко» і далі зможу грати вже просто як гравець.
За скільки купили
Вартість угоди ми домовилися не розголошувати.
Плани
Чи буде в «Словка» мобільний додаток — не знаю. Але не думаю, що він тут критично необхідний. Гра чудово себе почуває і як web app.
Ми не проговорювали мою участь в подальшій розробці «Словка». Та можливо, надалі я спробую ще зробити кілька логічних забавок.