💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаШІ
19 листопада 2024, 08:04
2024-11-19
Українці створили ШІ для безпілотників, який автоматично визначає і вражає цілі. Як працює технологія
Українська компанія ZIR System розробила систему штучного інтелекту для безпілотників, яка дає змогу автоматично розпізнавати ворожі цілі та здійснювати на них наведення.
«Наша система штучного інтелекту дає змогу не лише розпізнавати статичні цілі, а й здійснювати точне наведення на рухомі об’єкти зі швидкістю до 60 км/год. Вона здатна одночасно відстежувати декілька цілей і вибирати пріоритетну для ураження», — розповів один із розробників системи вінтерв’ю «Мілітарному».
Ця система, на відміну від традиційних технологій комп’ютерного зору, була навчена на спеціально створеній базі даних і здатна розпізнавати сім типів цілей: піхоту, автотранспорт, мінівени, вантажівки, засоби ППО, артилерію, танки та бронетехніку.
Також система дає змогу навіть розпізнавати техніку, яка схована в лісопосадках.
Дальність автоматичного розпізнавання цілей варіюється від 150 до 800 метрів залежно від типу об’єкта, а максимальна дальність наведення становить до 1000 метрів.
Встановити розробку можна на будь-який тип FPV-дронів-камікадзе, включно з мультикоптерами, крилами та літаками. Система оснащена власною камерою, підключається до польотного контролера та штатного VTX, а управління дроном здійснюється за допомогою стандартного пульта.
Така система, повідомив співрозмовник видання, коштує приблизно на $50 доларів дорожче за традиційні системи донаведення.
Наразі розробники працюють над збільшенням точності роботи системи, після чого будуть кодифікувати систему для можливості офіційної закупівлі виробу Міністерством оборони.
Атлас зброї: Україні передали шведські танки Stridsvagn 122. Які ще танки отримали захисники та від кого
Швеція передала Україні 10 танків Stridsvagn 122 з українськими екіпажами, навченими у Швеції, пише «Європейська правда», посилаючись на пресслужбу Збройних сил Швеції.
Раніше ми збирали, які ще танки Україні вже передали інші країни.
(текст від 29 липня 2022)
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Що це за машини та як вони працюють
Німеччина передасть Україні 14 наземних безпілотників THeMIS. Імовірно, 7 таких транспортних засобів прибудуть до України до кінця цього року, вони призначені для евакуації поранених. Інші очікуються у 2023 році — їх будуть використовувати для очищення доріг. Нагадуємо, що це за зброя і що вона вміє.
Атлас зброї: Німеччина передає захисникам чергові MARS II. Які ще РСЗВ отримала Україна від західних партнерів та як вони працюють
Федеральне міністерство оборони Німеччини повідомило у Twitter, що у найближчі кілька тижнів Україні будуть передані чергові системи залпового вогню MARS II.
Раніше ми розповідали про те, які РСЗВ партнери надіслали на допомогу українським воїнам. Нагадуємо про це знову.
(Текст від 26 липня)
«У кращому разі це кінець 1990-х». NYT описав, чому російські ракети неточні, хто постачає мікрочипи ворогу та які системи озброєння може повторити навіть студент
Дослідники, які вивчали електроніку в новітніх російських крилатих ракетах та ударних гелікоптерах, були здивовані, виявивши технологію десятилітньої давності, використану в попередніх моделях, пише The New York Times. Розповідаємо, які висновки зробили американські дослідники стосовно зброї ворога.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі