Наталя ХандусенкоНавколо IT
19 жовтня 2023, 17:19
2023-10-19
Конкуренція за користувачів змушує власників соцмереж копіювати фішки одне одного та створювати нові. Розповідаємо, що змінилося у WhatsApp, Facebook і YouTube цього тижня
У WhatsApp на одному пристрої можна запускати відразу два облікові записи. У Facebook і Messenger з’являться канали трансляцій, як у Telegram, і купа нових функцій у YouTube.
У WhatsApp на одному пристрої можна запускати відразу два облікові записи. У Facebook і Messenger з’являться канали трансляцій, як у Telegram, і купа нових функцій у YouTube.
WhatsApp
Запровадили можливість одночасно входити у два облікові записи WhatsApp. На думку розробників, це буде корисно для перемикання між обліковими записами, наприклад, робочим та особистим.
Щоб налаштувати другий обліковий запис, знадобиться другий номер телефону й SIM-карта або телефон, який приймає кілька SIM-карт чи карту eSIM.
У налаштуваннях WhatsApp, потрібно натиснути стрілку поруч зі своїм ім’ям, а потім — «Додати обліковий запис».
Можна керувати своїми налаштуваннями конфіденційності й сповіщень у кожному обліковому записі.
Meta
Meta тестує канали трансляцій у Facebook і Messenger.
Канал трансляції — це групові чати для взаємодії автора зі своїми підписниками. Адміністратори сторінок можуть створювати опитування, надсилати фотографії чи відео, використовувати голосові нотатки.
Повідомлення може надсилати лише автор, а учасники можуть лише реагувати та голосувати в опитуваннях.
Нова функція наразі тестується у Facebook.
YouTube
Представили новий набір функцій для кращого відтворення на мобільних пристроях.
— Прискорення відтворення відео стало ще простіше. Потрібно просто утримувати палець на відео, і швидкість відтворення автоматично збільшиться вдвічі. Ця функція також корисна для пошуку потрібного фрагмента у відео.
— Додаток запускає більші мініатюри для попереднього перегляду, щоб допомогти з навігацією. Також з’явився новий компонент тактильного зворотного зв’язку, який вібрує, коли ви наводите курсор на початкову точку.
— Вкладка «Бібліотека» теж отримала оновлення. Тепер вона називається «Ви» і містить трохи більше даних, ніж раніше. Ви матимете доступ до раніше переглянутих відео, плейлистів, завантажень і покупок з одного місця.
— Одне з найкорисніших оновлень — новий інструмент для екрана блокування, який дає змогу уникнути випадкових переривань під час перегляду контенту на телефоні або планшеті.
— Компанія додала функцію стабільної гучності, яка гарантує, що відносна гучність відео не буде надто сильно коливатися.
— Також планують запровадити сторінку новин у мобільний застосунок, на якій будуть представлені відео, прямі трансляції, подкасти та Shorts від авторитетних джерел. Поки що точний формат її функціонування залишається невизначеним. Очікується, що вона стане доступною для користувачів у близько 40 країнах найближчим часом.
Битва за розум. Як Facebook і Twitter спинили операцію США, спрямовану проти російської пропаганди в соцмережах
Twitter, Facebook і Instagram видалили низку облікових записів, які були спрямовані проти російської пропаганди і боролися з нею в тому числі і за допомогою мемів. За словами дослідників, кампанія тривала майже 5 років. Розповідаємо головне з матеріалу Vice.
Соціальні мережі та штучний інтелект формують глобальні наративи про війну в Україні. Як їх використовують українці та росіяни — аналітика від Foreign Policy
Напередодні вторгнення росії в Україну соціальні медіа слугували полем битви для держав і недержавних діячів, щоби поширювати конкуруючі наративи про війну та зображати поточний конфлікт у своїх власних інтересах. Видання Foreign Policy опублікувало великий аналітичний матеріал, як українці та росіяни використовують соціальні мережі, щоб давати інформацію про війну. Наводимо його адаптований переклад.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі