🚀 Trustee Plus - картка європейського банку і криптогаманець. Встанови додаток 👉
Олександр КузьменкоГаджети
7 січня 2025, 10:15
2025-01-07
Інтернет-трафік в Україні у 2024 році виріс на 1,8%, а трафік зі Starlink майже в 3 рази
Американська компанія Cloudflare, що надає мережеві послуги, опублікувала щорічний звіт Cloudflare Radar 2024 про стан інтернету в світі та окремих країнах. Відзначається, що в українському трафіку домінують продукти від Google, але пошуковиком від Yandex досі користуються понад 3%, а Yandex Browser популярніший за Firefox. Які ще тренди помітили аналітики для трафіку в Україні?
Як відзначається у звіті, пікове зростання інтернет-трафіку в Україні у 2024 році припало на жовтень і склало 27%. При цьому вказано, що протягом весни й літа трафік просідав, і досяг піка в -24% у липні. Загалом, порівняно з минулим роком, трафік в Україні виріс на 1,8%.
10 найпопулярніших сайтів в Україні у 2024 за версією Cloudflare
Google.
TikTok.
Facebook.
Apple.
YouTube.
Instagram.
Microsoft.
Amazon.
Viber.
Wikipedia.
«SpaceX Starlink продовжує надавати супутниковий інтернет-зв’язок у місцях, які раніше не обслуговувалися або обслуговувалися недостатньо. Ми проаналізували сукупні обсяги трафіку Cloudflare, пов’язані з автономною системою сервісу (AS14593) протягом 2024 року», — йдеться у звіті. У ньому відзначається, що трафік Starlink в Україні виріс у 2,8 раза.
Що стосується мобільного трафіку, то частка девайсів на Android складає 74,6%. Це менше ніж у 2023 році, коли вона сягнула 78,7%. Натомість гаджети Apple наростили трафік з 21,3% до 25,4%.
5 найпопулярніших пошукових систем в Україні у 2024 за версією Cloudflare
Google — 95,6%
Yandex — 3,4%.
Bing — 0,7%.
DuckDuckGo — 0,2%.
Yahoo — 0,05%.
5 найпопулярніших браузерів в Україні у 2024 за версією Cloudflare
Google Chrome — 74,3%.
Safari — 8,5%.
Opera — 4,2%.
Yandex Browser — 3,8%.
Firefox — 3,4%.
У 2024 році аналітики Cloudflare нарахували 6 великих відключень інтернету в Україні. 3 з них були пов’язані з бойовими діями повномасштабного вторгнення росії в Україну. Решта припала на відключення світла, технічні проблеми та кібератаки.
Середня швидкість інтернету в Україні склала 106 Мбіт/с.
«Хоча інтернет-з'єднання найчастіше продаються й купуються з акцентом на швидкість завантаження, швидкість завантаження стає все більш важливою, оскільки ми проводимо більше часу, використовуючи відеоконференції й інструменти для прямих трансляцій», — вказується у звіті Cloudflare.
Український трафік — не шкідливий. У 2024 Cloudflare «пом’якшував» лише 8,4% трафіку з України, з них 4,2% були залучені в DDos-атаки. Крім того, українська частка у світовому трафіку ботів складає лише 0,4%.
У Cloudflare Radar 2024 відзначають такі світові тренди:
загальне зростання трафіку на 17,2%.
32,6% мобільного трафіку припадає на iOS-девайси.
41,3% всього трафіку йде з мобільних пристроїв.
Google має найпопулярніший інтернет-сервіс, браузер і пошукову систему.
4,3% email є шкідливими, з них майже половина містить зловмисне посилання.
68,5% світового трафіку надходить всього з 10 країн.
Не тільки Metro та S.T.A.L.K.E.R. 31 українська гра до 31-річчя Незалежності України
31 рік незалежності України — це ще й 31 рік самостійності та нової епохи всієї української творчості. Стосується це й відеоігор. Адже за три десятки років українці встигли створити різні ігри на будь-який смак.
Тож на честь Дня Незалежності ми вирішили згадати 31 гру від українських розробників. І нехай без очевидних Metro та S.T.A.L.K.E.R. не обійшлося, одними ними справа не обмежується. Є тут і призабуті шутери із зовсім іншого часу, і перспективні сучасні проєкти, і вкрай незвичайні інді.
Багато місцевих відеоігор ви можете придбати на фестивалі українських ігор у Steam, тож якщо щось зацікавило — не забудьте перевірити.
Атлас зброї: які ПЗРК і ПТРК Україна отримала від Заходу і використовує у війні з росією
Сили ЗСУ активно використовують ПЗРК і ПТРК, щоби протистояти російським окупантам. Ці відносно прості у використанні комплекси дають змогу зупинити просування важкої техніки супротивника. Вони давно добре зарекомендували себе на полях битв, а видів подібних комплексів достатньо.
Розповідаємо про особливості ПЗРК і ПТРК, що є на озброєнні ЗСУ, а також звідки їх нам привезли.
Хочете повідомити важливу новину? Пишіть у Telegram-бот
Головні події та корисні посилання в нашому Telegram-каналі