Дістали русняві шахеди й ракети? Підсилюймо ППО — донать на SkyLock 👉
Олександр КузьменкоВійна
15 травня 2024, 18:51
2024-05-15
У другій половині 2023 року російські хакери атакували Україну в середньому близько 240 разів на місяць. Куди були спрямовані кібератаки
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України опублікувала звіт, в якому вказано, що у другому півріччі 2023 року ворожі кіберугруповання різко наростили використання такого інструменту, як розсилання шкідливого програмного забезпечення через електронну пошту.
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України опублікувала звіт, в якому вказано, що у другому півріччі 2023 року ворожі кіберугруповання різко наростили використання такого інструменту, як розсилання шкідливого програмного забезпечення через електронну пошту.
Інформація про це розміщена в аналітичному звіті «російські кібероперації. Аналітика за II півріччя 2023 року», який підготували фахівці урядової команди реагування на комп’ютерні надзвичайні події України CERT-UA, що діє при Держспецзв’язку.
В ньому вказано, що Кількість спроб компрометації таким способом зросла порівняно з першим півріччям 2023 року на 33%. Якщо у першому півріччі було зафіксовано 285 випадків з переважним використанням фішингових атак, то у другому півріччі було зафіксовано 380, значна кількість яких здійснювалась зі скомпрометованих скриньок, що стало можливим через відсутність двофакторної автентифікації.
В CERT-UA підрахували, що ворожі хакери наростили кількість атак до 1463 у другій половині 2023 року. В середньому вони атакували Україну 7-8 разів на добу, або 243 рази на місяць.
Інфографіка CERT-UA
Що російські хакери атакували найчастіше в другій половині 2023 року
Урядові та місцеві органи влади — 291 атака.
Сектор безпеки та оборони — 106.
Комерційний сектор — 70.
Енергетика — 52.
Телекомунікаційний сектор та інтернет-провайдери — 34.
Логістика — 13.
Фінансовий сектор — 8.
Медіа — 3.
У звіті вказується, що у 2023 році угруповання Sandworm, що є військовим підрозділом гу гш мо рф, реалізувало 68 атак, з яких 10 були скеровані проти провайдерів телекомунікацій України з використанням технічних вразливостей та людського фактора.
У лютому експерти з кіберзахисту з компанії ESET опублікували дослідження про низку російських спеціальна інформаційно-психологічних операцій, які відбувалися восени-взимку минулого року. Вони маскувалися під повідомлення українських державних структур, і розповсюджували дивацькі наративи в яких лякали перебоями зі світлом, опаленням, ліками й продуктами, й рекомендували замінити їх народною медициною, а замість їжі вживати «соковите листя трав».
Ризотто з голубом і коноплі замість ліків. Минулої осені росіяни провели операцію з розсиланням спаму та крінжової дезінформації, спрямованої на українців
«Росіяни завжди хочуть когось трахнути». Микита Книш розповів FT, як українські хакери видавали себе за дівчат, зламували камери відеоспостереження та россайти заради перемоги
Видання Financial Times опублікувало статтю про роботу українських хакерів у війні проти рф, засновану на розмові з українським білим хакером Микитою Книшем. Він, як і сотні інших хакерів, допомагає боротися із російськими загарбниками в кіберпросторі. Наводимо адаптований переклад матеріалу.