Спецоргани прогнозують посилення кібератак із боку рф на День Незалежності. Як себе захистити
У зоні підвищеної небезпеки — держслужбовці, військові та працівники критичної інфраструктури.
У зоні підвищеної небезпеки — держслужбовці, військові та працівники критичної інфраструктури.
У зоні підвищеної небезпеки — держслужбовці, військові та працівники критичної інфраструктури.
У Держспецзв’язку прогнозують посилення кібератак із боку росії на День Незалежності, повідомили dev.ua у відомстві.
Наголошують, що постраждати від хакерів може кожен, але в зоні підвищеної небезпеки — держслужбовці, військові та працівники критичної інфраструктури.
Ось як можна себе захистити перед можливими посиленими кібератаками:
1. Змінити всі слабкі паролі до важливих облікових записів, якщо використовували такі досі. Яким має бути надійний пароль, можна дізнатися тут.
2. Також змінити паролі в тому випадку, якщо протягом тривалого часу цього не робили. Перевірити паролі та поштові адреси на предмет витоку можна ось тут.
3. Встановити всі необхідні оновлення програм на комп’ютері та у смартфоні.
4. Просканувати пристрої за допомогою антивірусів. Обов’язково встановити антивірус, якщо досі цього не зробили.
5. Видалити всі зламані піратські програми, які встановлювали раніше — вони можуть містити вразливості та становити небезпеку для комп’ютера. Видалити російські програми, якщо досі такими користуєтеся.
6. Зробити резервні копії важливих документів, файлів, щоб мати змогу їх відновити в разі втрати. Налаштувати, де можливо, двофакторну автентифікацію
7. Не завантажувати файлів із невідомих, сумнівних джерел. Пам’ятати, що посилання на фішингові сайти можуть бути «замасковані» під привітання зі святом.
8. Не переходити за посиланнями, отриманими від незнайомців і навіть від друзів. Звернути увагу на e-mail, адже часто хакери атакують саме за допомогою розсилання небезпечних електронних листів із «гарячими» темами.
9. Зловмисники можуть імітувати представників держорганів. Звертати увагу на адресу відправника, вміст листа. Не переходити за підозрілими посиланнями та не відкривати подібних вкладень.
10. Не розголошувати та не публікувати персональних даних і важливої інформації про себе — паролів, номерів телефонів, пін-кодів тощо. Довіряти тільки інформації з офіційних і перевірених джерел. Не вестися на фейки та не розповсюджувати їх.