💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Вікторія ГорбікSpaceTech
26 августа 2024, 15:44
2024-08-26
Уже за добу має стартувати місія Polaris Dawn, коли астронавти вийдуть у відкритий космос за 700 км від Землі. Навіщо вони це роблять?
Ілон Маск, виконавчий директор компанії SpaceX, у X повідомив про завершення огляду готовності до місії PolarisProgram. Старт місії запланований на вівторок 27 серпня.
«Безпека екіпажу є надзвичайно важливою, і ця місія несе в собі більше ризику, ніж зазвичай, оскільки це буде найдальша віддаленість людей від Землі з часів Аполлона та першого комерційного виходу у відкритий космос!» — написав у пості на X Ілон Маск, анонсувавши майбутній старт PolarisProgram.
Про місію
Polaris Dawn стане першою комерційною місією, яка здійснить вихід у відкритий космос, пише Civil Learning.
Чотири приватних астронавти відправляться у триденну місію на навколоземну орбіту, включно з виходом у відкритий космос.
Астронавти повинні будуть вийти у відкритий космос на високій орбіті на висоті 700 км над Землею, у районі поясів Ван Аллена. Під час виходу екіпаж місії буде знаходитись під впливом вищого, ніж на Міжнародній космічній станції (МКС), рівня радіації, бо МКС була розташована за 400 км від Землі.
Дослідження охорони здоров’я відіграють ключову роль у цьому виході у відкритий космос.
На чому полетять
Polaris dawn є першою серед трьох запланованих місій Polaris.
Для подорожей використовується модифікована версія ракети SpaceX Crew Dragon Space, створена у співпраці Ілона Маска, SpaceX з Axiom Space та іншими.
Що будуть робити
Астронавти перевірять лазерний зв’язок, який забезпечує супутникова мережа Starlink компанії SpaceX. Крім того, проведуть багато експериментів, пов’язаних із випробуванням радіаційного впливу на організм людини й тестуванням безпечних захисних сіток скафандрів. Також учасники місії мають намір перевірити, як людське тіло та скафандри реагують на середовище низької гравітації.
Такі дослідження радіаційного опромінення мають вирішальне значення для SpaceX, враховуючи її амбітну місію на Марс. Крім того, місія стане тестуванням для космічного корабля Crew Dragon SpaceX, щоби дізнатися його можливості.
Нагадаємо, що Ілон Маск вже давно мріє про Марс, що навіть планує там померти. Співробітники SpaceX працюють над створенням купольних міст і досліджують, чи можуть люди там розмножуватись, Маск навіть надав свою сперму
З чим можуть зіткнутись космонавти
Під час космічної подорожі астронавти можуть стикнутись з певними ризиками для здоров’я, зокрема:
Декомпресійною хворобою — вплив низького космічного тиску може спричинити утворення бульбашок газу в крові та тканинах.
Нейроокулярним синдромом, пов’язаним з космічним польотом (SANS) — це захворювання, яке вражає астронавтів, які проводять тривалий час у космосі.
Радіаційним опроміненням: космічні люди піддаються шкідливому космічному випромінюванню, що підвищує ризик раку
Погіршенням зору. Тривалий вплив мікрогравітації може вплинути на зір.
Внутрішньочерепною гіпертензією, що спричинена виходом у відкритий космос — підвищення тиску в мозку внаслідок виходу у відкритий космос.
Проблемами із серцево-судинною системою. Виходи у відкритий космос можуть спричинити коливання пульсу та артеріального тиску.
Божество, звездолет, обломок планеты: что человечество знает о Луне и как собирается туда возвращаться
16 ноября 2022 года NASA успешно запустила миссию Artemis 1 к Луне. Ракета Space Launch System (SLS) и корабль Orion стартовали в 8:47 по Киеву из космического центра Кеннеди на мысе Канаверал. Задача корабля Orion — покрутиться вокруг спутника Земли шесть дней и вернуться на Землю, после чего можно запускать людей. Если все пройдет успешно, через несколько лет мы увидим грандиозный камбек и реюньон человечества на спутник Земли. Что мы знаем о Луне, почему так долго ее игнорировали и как будем возвращаться в обновленном благодаря успешному старту (наконец-то!) суперэксплейнере от dev.ua от 29 августа 2022 года.
«В США тестировщик может получать $100 000 и даже $500 000 в год». История релокейта днепровского IT-семейства, где муж работает в EPAM, а жена устроилась в Tesla
Марк и Виктория Терещенко — IT-супруги. Он работает на позиции Lead Test Automation Engineer в компании EPAM, она — Software QA Engineer в Tesla. В августе 2021 года пара вместе с 1-летним сыном совершила релокейт в США по L визе. Мы связались с украинской семьей и поговорили о сложностях переезда, зарплате в Америке и специфике работы в компании Илона Маска.
«Жизнь — это больше, чем просто решение одной проблемы за другой». Илон Маск написал колонку в китайском медиа. Какие планы техногения на ближайшее будущее?
Бизнесмен Илон Маск написал колонку об устойчивой энергетике, мозговых имплантах и исследованиях космоса в китайском издании, принадлежащем национальному агентству по контролю за интернетом и цензурой. На английский текст перевел журналист китайского госиздания «Синьхуа» Янь Лю. Мы адаптировали сообщение.