💳 Trustee Plus — твоя персональна картка європейського банку: 3 хвилини і 10 євро 👉
Олександр КузьменкоНаукпоп
8 серпня 2024, 16:56
2024-08-08
Американські астронавти, які вирушили на МКС із 8-денною місією, ризикують залишитися в космосі до 2025 року
Двоє американських астронавтів, які в червні вирушили у восьмиденний політ у космос, можуть застрягти на Міжнародній космічній станції до наступного року, якщо їхній корабель Boeing Starliner не вдасться відремонтувати, щоб вони могли повернутися додому.
У середу представники НАСА заявили, що астронавти Бутч Вілмор і Суні Вільямс, які стали першим екіпажем, що здійснив політ на капсулі Starliner компанії Boeing, можуть повернутися на кораблі Crew Dragon компанії SpaceX у лютому 2025 року, якщо повернення Starliner на Землю все ще буде вважатися небезпечним для життя. Про це пише The Guardian.
Американське космічне агентство обговорювало зі SpaceX потенційні плани залишити два місця порожніми під час майбутнього запуску Crew Dragon, який у вівторок був відкладений на місяць, оскільки NASA і Boeing працюють над тим, як повернути астронавтів додому.
Випробувальна місія астронавтів 5 червня, яка спочатку мала тривати близько восьми днів на станції, затягнулася через проблеми із силовою установкою Starliner, які все частіше ставлять під сумнів здатність космічного корабля безпечно повернути їх на Землю, як і планувалося.
Представник Boeing заявив, що якщо NASA вирішить змінити місію Starliner, компанія «вживе заходів, необхідних для налаштування Starliner для повернення без екіпажу». Однак використання корабля SpaceX для повернення астронавтів, яких Boeing планував доставити на Starliner, стане серйозним ударом для компанії, яка роками намагається конкурувати з SpaceX і її кораблем Crew Dragon.
Starliner був пристикований до МКС протягом 63 із максимально можливих 90 днів перебування, і він припаркований у тому ж порту, який Crew Dragon повинен буде використовувати для доставлення майбутнього екіпажу астронавтів. Спочатку запуск SpaceX Crew-9 був запланований на середину серпня. Тепер NASA заявляє, що місія стартує після 24 вересня.
Нагадаємо, що Boeing Starliner був запущений 5 червня, попри те, що стався невеликий витік газу гелію. Гелій використовується для подачі палива до двигунів, які використовуються для маневрування в космосі та уповільнення для входу в атмосферу Землі.
Витік був надзвичайно малим, і інженери вважали, що він не вплине на місію, тому продовжили запуск. Але під час місії сталося ще чотири витоки гелію і п’ять із 28 маневрових двигунів відключилися під час підльоту до космічної станції, чотири з яких були перезапущені.
Божество, зореліт, уламок планети: що людство знає про Місяць і як збирається туди повертатися
16 листопада 2022 року NASA успішно запустила місію Artemis 1 до Місяця. Ракета Space Launch System (SLS) і корабель Orion стартували о 8:47 за Києвом із космічного центру Кеннеді на мисі Канаверал. Задача корабля Orion — покрутитися навколо супутника Землі шість днів і повернутися на Землю, після чого можна запускати людей. Якщо все пройде успішно, уже за кілька років ми побачимо грандіозний камбек і реюньон людства на супутник Землі. Що ми знаємо про Місяць, чому так довго його ігнорували та як будемо повертатися — в оновленому завдяки успішному старту (нарешті!) суперексплейнері від dev.ua від 29 серпня 2022 року.
Потрібне щось надійне та стабільне в хаотичному світі? Зверніть увагу на гравітацію: вона була однакова завжди
Дослідники темної енергії довели, що одна з основних сил — гравітація — залишалася константою завжди. Це значить, що Ейнштейн був правий, а нам доведеться розбиратися, що саме стоїть за нинішнім розширенням Всесвіту. Universe Today публікує велику історію про це відкриття. dev.ua дає основне.