💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Марія БровінськаРабота
10 апреля 2024, 13:46
2024-04-10
«Рекрутерка мені в грубій формі сказала, що їй не цікаво, та відключилася». Кандидатка розповіла про негативний досвід IT-співбесіди. Айтівці додали ще крінжових історій
IT Recruiter Олександра Моргун розповіла про власний досвід дивної співбесіди.
«Досить нещодавно мені написала привітна рекрутерка на Djіnni, наголошу, що вона сама запропонувала мені роботу та посаду Recruiter в їх компанії, адже сподобалось моє CV. Я погодилась прийти на співбесіду. Спочатку мені здавалося, що все ідеально. Мені розповіли про компанію, про мої обов’язки та цінності компанії», — поділилася дівчина.
Через декілька хвилин, за словами Олександри, ця ідеальна картинка впала з неба на землю. «Мене попросили розповісти про свій досвід та свої сильні стороні. Не пройшло й секунд 15, як я почала розповідь про свої досягнення, рекрутерка мені в грубій формі сказала, що їй не цікаво, та відключилася від мене. Я не почула ні „до побачення“, ні зворотній зв’язок по своїй кандидатурі, взагалі нічого», — розповіла кандидатка.
Спочатку дівчина дуже засмутилася, але все ж чекала на зворотній зв’язок. «Пройшло дуже багато часу, й навіть feedback я не отримала. Спочатку мені здалося, що проблема в мені. Але все ж таки співбесіда — це час проявити та показати себе, що мені, на жаль, не дали можливість зробити», — повідомила кандидатка.
Це була перша ситуація негативного досвіду з рекрутером після якої Олександра запевняє: не прийняла б пропозицію цієї компанії.
Вона запитала у спільноти, чи траплялися дивні співбесіди у них. Ось, що розповіли айтівці.
«Мені одного раз рекрутерка сказала на дзвінку через телефон, що не має їй про що зі мною говорити. Головне те, що вона сама мені запропонувала вакансію та попросила вийти на дзвінок та обговорити вакансію. Але ця дівчина мене навчила ніколи не бути як вона — некомпетентним рекрутером», — поділилися досвідом рекрутерка Каріна Бельман.
Катерина Шквара, HR Generalist, розповіла, що | колись мала співбесіду (як кандидат) у відомій корпорації, і на неї підвищив голос хайринг менеджер, через те, що вона сказала «Job Offer» англійською, а не українською. «Це була не Ірина Фаріон якщо що. Тому, якщо трапляються такі ситуації, ні в якому разі не приймайте це на себе. З вами все ок», — зазначила вона.
«У мене була співбесіда, коли шукала першу роботу в ІТ, з рекрутеркою, яка весь час співбесіди дивилась в ноут свій та щось там клацала, на мене вона ні разу не подивилась ні на початку, ні в середині, ні в кінці, зацікавленості було нуль. Неприємно, але це показало лице компанії, і надалі я вже сама відмовилась від подальших етапів», — рощповіла Middle QA Engineer Галина Захарова.
А ось історія Марини Солонар, фахівчині із зв’язків з громадськістю: »Рекрутер призначає час та дату співбесіди. Домовляємось, що напередодні за день скинуть мені геолокацію, адресу, де буде співбесіда та номер контактної особи, яка мене зустріне. Прийшов день Х. Вже сама пишу, телефоную рекрутеру про явки-паролі. Просто ігнор, людина не бере трубку. Ну, ок, бувають різні випадки. Прийшов день співбесіди. Телефоную зранку, пишу — знову тиша. Наступного дня так само не отримала фідбек. Сподіваюсь, що з рекрутером все було добре, і він живий. Вже це під кінець цікавило, а не сама компанія та вакансія».
«У мене була співбесіда, де рекрутер і слова не дала мені сказати, а просто розповідала щось про своє життя півтори години», — розповів Сергій Войніков, Import Manager.
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
«Вряд ли можно верить фидбекам компаний». Тестовое в IT: делать или не делать? Отвечают айтишники
Дизайнер Анна Лазурко пожаловалась в LinkedIn, что ни одна компания, в которую она делала тестовое, не предоставила фидбек по ее просьбе или без него. «Получили, заигнорили на неделю-две, а затем „двигаемся с другим кандидатом“. Это вообще единственная фраза, которой мне отказывают. Как понять, что ты делаешь что-то не так и не то, когда нет ни одного фидбека?» — спросила разочарованная специалист.
Мануал для джуна. Что нужно знать начинающему в DevOps: 30 вопросов и советы опытного лида
Джунов, которые ищут работу, проходят кучу собеседований и получают отказы вместо оффера, во время войны стало больше. А все потому, что к собеседованиям необходимо тщательно готовиться. dev.ua начинает серию материалов о том, что нужно знать джунам для прохождения собеседования и получения вожделенного оффера от первого работодателя. Эльдар Алиев, Lead DevOps Engineer в SoftServe, рассказывает, что нужно знать, чтобы получить первый оффер DevOps и дает советы джунам от опытного синьора.