52-річний Майкл Сміт з Північної Кароліни, США, за допомогою майже 10 000 ботів транслював пісні, згенеровані штучним інтелектом, на різних стрімінгових сервісах.
Свою шахрайську дільність музикант почав у 2017 році, а у 2018 почав співпрацювати з музичною компанією, яка почала надавати тисячі пісень, згенеровані ШІ із порушенням авторських прав. Керівник компанії щомісяця надавав Сміту тисячі треків в обмін на метадані та відсоток від доходу від трансляції.
За цей час Сміт транслював пісні мільярди разів на таких платформах як Spotify, Amazon Music, Apple Music і YouTube Music, на чому заробив як мінімум $10 млн, говориться у судових документах.
«За допомогою своєї зухвалої шахрайської схеми Сміт вкрав мільйони гонорарів, які мали бути виплачені музикантам, авторам пісень та іншим правовласникам, чиї пісні були законно трансльовані», — заявив прокурор США Даміан Вільямс.
Социальные сети и искусственный интеллект формируют глобальные нарративы о войне в Украине. Как их используют украинцы и россияне — аналитика от Foreign Policy
В преддверии вторжения россии в Украину социальные медиа служили полем битвы для государств и негосударственных деятелей, чтобы распространять конкурирующие нарративы о войне и изображать текущий конфликт в своих собственных интересах. Издание Foreign Policy опубликовало большой аналитический материал, как украинцы и россияне используют социальные сети, чтобы давать информацию о войне. Приводим его адаптированный перевод.