💳 Кожен. Повинен. Мати. Trustee Plus: криптогаманець і європейська платіжна картка з лімітом 50к євро 👉
Вікторія ГорбікРабота
9 ноября 2024, 12:33
2024-11-09
«Майте повагу бути чесними, і якщо вже любите вставити х*й — то вставляйте його одразу». Які нестриманості можуть дозволити собі айтівці на онлайн-співбесіді чи мітингу
Project Manager у Sigma Software Тарас Харів поділився повідомленням зі співбесіди про цікавого кандидата. Останній виглядав дуже сеньйорним, добре описав свій досвід та відповів на всі питання. Але інтервʼюера збентежило, що кандидат під час розмови палив, пив пиво у кафе та зробив ПМу комплімент, що вона дуже гарна. Ось, що думають інші фахівці IT-сфери про те, що дозволено робити, щоб при цьому відчувати себе «вільно та комфортно».
«Ми звісно про те, щоб кандидати відчували себе комфортно, але ж можливо не настільки?», — ставив питання інтервʼюер.
Курйозні випадки
Айтівці згадали, які дивні кандидати траплялись у них:
Solutions Architect Михайло Дворніченко згадав, як років сім назад на співбесіду підключився кандидат сидячі з ноутбуком на унітазі. «Співбесіда пройшла нормально. В кінці я йому жартуючи сказав, що він сьогодні порвав всі шаблони співбесід. На що він дуже здивувався, а потім зі словами " Ой б*я!» вимкнув камеру і зв’язок. На зв’язок більше не виходив, хоча шкода, відмінно пройшов. Але не стресостійкий», — розповідає Михайло.
Sr Software Developer Максим Коєв згадав, як кандидат, з яким він проводив співбесіду, лежав на ліжку та поставив ноутбук на тумбочку. «Дивився на мене зверхньо», — пише Максим.
«Якось на інтерв’ю рекрутер курила вайп, нехай це і було онлайн, але мені все одно неприємно», — розповів Senior IT Support Engineer/System Engineer Костянтин Баран.
А інколи, як сказала Founder Baza Educat Ольга Іванова, бувають і коти, що йдуть у справах повз екран під час розмови. Або під час розмови вухнастик може залізти на плече, як було з розробником Олександром Чумаченко.
«Пам’ятаю, лежачи в халаті, у мене брали інтерв’ю, мені теж не сподобалося, хоча яка різниця для них», — згадав свій власний досвід Senior Software Developer Тимофій Андріященко.
«ЗА» чи «ПРОТИ»
Дмитро Смик, Python Tech Lead / Architect у Amplio, підтримує чесність між обома сторонами, як від кандидата, так і від працедавця, бо так можна одразу зрозуміти, чи підходите ви один одному. «У мене був кейс, коли я проходив співбесіду в одну компанію, і на колах всі були такі прям професійні, розказували про свої цінності, культуру в середині компанії тощо. А на першому робочому колі я почув х*й п**да з**упа прод о*ко, це все супроводжувалося курінням половини команди. Це був тотальний дисонанс, і лишатися в такій компанії не було бажання. Я не проти мата, але камон, це не вʼяжеться з тим що я чув від вас на декількох співбесідах. Майте повагу бути чесними, і якщо вже любите вставити х*й — то вставляйте його одразу», — пише Дмитро.
Крім того, важливо, не що робить кандидат, а який результат він показує. Саме так вважає Sr. Fullstack Developer Роман Нефедов. «А так-то у мене був інтерв’юер (я проходив співбесіду) — курив кальян в пабі. Перша думка була „норм контора, значить. Гнучкий графік, всі діла.“ Але потім була співбесіда з наступною HR (а їх там багато) — та сказали, що їм обов’язкове відвідування офісу. Red flag», — згадав він.
Content Designer Ксенія Яцина вважає, що у кандидата, приклад співбесіди якого навів Тарас Харів, відсутні софт-скіли та етика. «З такою людиною точно було б неприємно працювати. А відчуття „неприємно працювати“ завжди підживлює токсичну атмосферу в команді. Слід двічі подумати (а потім ще двічі). Якщо, звичайно, немає мети набрати цілу команду таких, як цей чоловʼяга», — аргументує дизайнерка. Хоча .NET Dev Олег Шастітко здивувався, що комплімент людині може для когось стати свідченням відсутності етики.
Замість висновку
«Я не відкидаю різницю культур, десь, можливо — це вважають і нормальним. Проте працюючи з серйозними клієнтами — ми розуміємо, чи така поведінка припустима/чи ні», — написав в коментарі Тарас. За його словами, така поведінка може вилізти ризиками в роботі. HR Анна Максимович пропонує спокійно пояснювати все, що неприємно, як у наведеному прикладі, паління та пиво на співбесіді, і попросити зробити це потім. «Ви б скоротили один одному час, якби кандидат відмовився це зробити, а для вас неприйнятно», — вважає вона.
#Всратівакансії. ТОП-5 предложений о работе, над которые высмеивают айтишники
Количество вакансий в IT с началом войны сократилось, но шедевров среди них не стало меньше. dev.ua обычно попросит дизайнера Анну Лазурко, которая регулярно публикует в своем LinkedIn вакансии со странными и корявыми описаниями и требованиями, делать подборку из таких «шедевров». Вот здесь можно почитать первую, вторую и третью подборку.
Нынешняя подборка создана dev.ua с помощью хорошо известного в LinkedIn хэштега #сратовакансии. Наслаждайтесь!
«Ловушка начинающего». 5 самых распространенных ошибок джунов на собеседованиях и как их избежать
Наверное, каждый хоть раз в жизни переживал ситуацию, когда после собеседования вместо приглашения на работу приходил отказ. Как же так? Это несправедливо!» — многие из нас жаловались на судьбу и не понимали, что пошло не так. Екатерина Никитина, SoftServe IT Academy Recruiter, рассказала о пяти самых популярных ошибках начинающих кандидатов на собеседованиях.
Два месяца поисков, 80 отзывов, 12 собеседований и два офера. Как айтишник из Казатина с сертификатом Google и двумя пет-проектами работу искал
Начинающий айтишник Максим Наталчук поделился в LinkedIn собственным опытом поиска работы. Парень, согласно профилю, работает National Information Management Officer (Data Analyst) в компании iMMAP. Но желаемому оферу предшествовал непростой путь. С позволения автора, dev.ua публикует историю Максима о поиске работы в IT.
Мануал для джуна. Что нужно знать начинающему, чтобы устроиться маркетологом в IT-компанию: 30 вопросов и советы от опытного специалиста
Джунов, которые ищут работу, проходят кучу собеседований и получают отказы вместо офер, во время войны стало больше. А все потому, что к собеседованиям необходимо тщательно готовиться. dev.ua начинает серию материалов о том, что нужно знать джунам для прохождения собеседования и получения вожделенного офера от первого работодателя.Маркетинг специалист IT-компании Universe Екатерина Скрипка рассказала, что нужно знать и как удачно пройти собеседование в IT-компанию начинающим маркетологам.
Хотите сообщить важную новость? Пишите в Telegram-бот
Главные события и полезные ссылки в нашем Telegram-канале